Şarkıcı Alişan ve oyuncu Buse Varol’un düğününde çiftin nikah şahidi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok çocuk yapma ‘tavsiyesi’ni yineleyerek, “bizi yıllarca doğum kontrolüyle aldattılar” dedi.

Şanlıurfa Viranşehir’deki İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul müdürü, başı açık öğrencileri çağırıp kıyafet ‘uyarısı’ yaptı: “Açık ve kısa giyinirseniz sizi sınıfta bırakırım. Burnunuzdan getiririm,” dedi.

Hindistan’da tecavüze uğrayan 16 yaşındaki bir kız, ailesinin olayı köyün ihtiyar heyetine şikayet etmesi ardından 750 dolar ve 100’er mekiklik cezaya kızan tecavüzcüler ve suç ortakları tarafından yakılarak öldürüldü.

Dünyanın ilk “kadın ve muhafazakar AVM’si” olarak tanıtılan ve içinde beş vakit namaz okunacağı belirtilen Zeruj Port Zeytinburnu’da açıldıAçılıştaki kurdele kesme töreninde sadece bir kadın katılımcının olması dikkat çekti.

Birkaç gün önce benzer bir olayın yaşandığı Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde 17 yaşında biri tecavüze uğradıktan sonra yakıldı, yüzde 95 yanık oranıyla hastanede tedavi altına alındı. Yakan kişi  “Evlenmek istediğini ancak kızın hazır olmadığını” söyledi.

Geçen hafta Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden kovulan ünlü yönetmen Roman Polanski’nin daha önceki bir röportajında Hollywood’daki cinsel tacize karşı #MeToo hareketini “kitlesel bir histeri” olarak nitelediği ortaya çıktı.

Somali’de eş Şebab örgütünün başında olduğu bir mahkeme, “önceki kocalarından boşanmadan 11 defa evlenmekten” suçlu bulduğu bir kadını taşlayarak öldürdü.

15 Temmuz’da eşini kaybeden ve seçimlerde AKP’den aday adayı olan Rukiye Dağ’a mülakat sırasında “Dulmuşsunuz, eşinizden boşanmışsınız” denerek formuna bakılmadığı söylendi; Dağ bunun üzerine adaylığını geri çekti.

1 Yorum

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.