İngiltere’de her yıl gerçekleşen, sadece erkeklere açık, 360 bankacı, işadamı, ünlü adamın biraraya gelip çeşitli vakıf ve derneklere para topladıkları “hayır yemeği” President’s Club’da cinsel taciz ve saldırı yaşandığı ortaya çıktı. Eğitim Bakanı Nadhim Zahawi’nin de katıldığı yemekte, gece için işe alınan 130 kadın sarkıntılık, cinsel taciz, otel odasına davet gibi tacizlere maruz kaldılar. Olayın yankı uyandırmasının sonucunda, bakan hesap veriyor, kulüp kapanıyor, bağışlar iade ediliyor.

Tecavüzcü Nurettin Gider’i öldüren Nevin‘in Yalvaç’ta görülen davasında mahkeme avukatların taleplerini reddetti, tahliye vermedi.

Kendisini öldürmeye çalışan eski kocasını öldüren Namme Öztürk’ün davasında tahliye çıkmadı.

İzmir Kadın Platformu’nun açıklamasına göre son on yılda 482 bin 802 kız çocuğu evlendi, 17 yaş ve altı çocukların yaptığı 2 bin 404 doğumda bebekler yaşamadı.

Ankara’da bir listede kantinci bir erkek 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı ve serbest bırakıldı.

Diyarbakır’da bir lisede önce kantin sonra temizlik görevlisi olarak çalışan bir erkek 3 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, tiyatro sektöründe çalışanların üçte biri cinsel tacizle karşılaştıklarını söylerken maruz kalanların %67’si taciz vd suçu bildirmiyor.

ATV’de “Sen Anlat Karadeniz” isimli dizide bir erkek, bileklerindeki şiddet izini gösterdiği için karısının parmaklarını kırdı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.