16 yıldır Taksim’de on binlerce kadının katılımıyla yapılan 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nün 17.sine polis müdahale etti, kadınları yürütmedi, İstiklal Caddesi’ni ve ara sokakları polis barikatlarıyla engelledi. Ertesi gün sosyal medyada eyleme katılanların “ezanı ıslıkladıkları” manipülasyonuyla eylemin engellenmesi görünmezleştirildi ve feministler linç edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da feministleri hedef göstermesiyle bir grup Taksim’de yürüyüş yaparak “ezana uzanan eller kırılsın” sloganı attı. İçişleri Bakanı Soylu konu ile ilgili “Maraş olayları nasıl çıktı biliyor musunuz?” diye benzetme yaparken Erdoğan seçim mitinglerinde yürüyüşe katılanları hedef göstermeye devam etti.

İstanbul’da Emre Çiçek bir kadını sürprizim var diyerek yemeğe götürdü, ardından cinsel saldırıda bulundu, işkence etti ve boğazını kesti, öldü sanarak bir çuvalın içinde göl kenarına bıraktı. Kadın yaşıyor!

Erol G. tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren bir kadına cinsel saldırıda bulundu, delil yetersizliği gerekçe gösterilerek beraat etti.

AKP Maraş Milletvekili İmran Kılıç’ın yeğeni Süleyman Tekçe, 3 ayrı cinsel saldırı suçundan mahkemede yargılanıyor.

Fransa’da jinekologlar sendikası, Sağlık Bakanının kendileriyle görüşmesini sağlamak için kürtaj operasyonlarına son vermekle tehdit etti.

İtalya’da bir mahkemenin bir tecavüz davasında sanıkların ifadelerinde tecavüz etmiş olamayacaklarını çünkü kadının “çok erkeksi ve çirkin” olduğunu söylemelerini beraat etmelerinde gerekçe olarak kullandığı ortaya çıktı.

İran’da ödüllü insan hakları savunucusu tutuklu Nesrin Sotoudeh’e, “devlete karşı suçlar”dan ekstra 38 yıl hapis ve 148 kırbaç cezası verildi.

Filipinler devlet başkanı Rodrigo Duterte cinsiyet eşitliği etkinliğinde kadınlara küfretti.

Bianet’in basında yansıyan haberlerden derlediği verilere göre Şubat 2019’da erkekler en az 23 kadını öldürdü.

Trabzon’da nesli tükenen ve hakkında av yasağı olan vaşak silahla öldürüldü.

ABD kadın milli futbol takımının oyuncuları ülke federasyonuna erkeklerden daha düşük maaş aldıkları ve kötü koşullarda çalıştıkları gerekçesiyle başvurdu.

Ankara’da evli çift T. K. ve H. K., dört erkek lise öğrencisine cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

Mersin’de Süleyman Etiz kendisinden ayrı yaşayan Leyla Etiz’i öldürdü.

İnternet uzmanı Victor Gevers Çin’in açık veri tabanlarından kadınların doğurganlık durumlarına göre fişlendiğini açığa çıkardı.

İzmir’de Mustafa D.’nin 5 yaşındaki akrabasına cinsel istismarda bulunduğu aldığı ceza sonucu basına yansıdı.

Dünya Bankası’nın hazırladığı ekonomik haklarda eşitlik raporunda Türkiye 187 ülke arasında 85. oldu.

Artvin’de bir kadını, babası Erkan A.’nın 5 yıldır taciz ettiği, 2 yıldır da hukuk mücadelesinin sürdüğü haber oldu.

İngiltere’de 3 yaşındaki kızını sünnet eden kadına 11 yıl hapis cezası verildi.

KHK ile ihraç edilen Nazan Bozkurt gözaltı esnasında polisten dayak yedi, elmacık kemiği kırıldı, şikayetçi oldu ve mahkeme takipsizlik verdi.

Adana’da bir gazetede çalışan R. Ş. kadınları taciz ettiği gerekçesiyle işten çıkarıldı, R. Ş. taciz ettiği bir kadına tazminat davası açtı.

MHP Kozan Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı “Rabbimin izniyle bunların içte ve dışta, yurtta da anasını belleyeceğiz” dedi.

Silopi’de 9 yaşındaki bir çocuk panzer çarpması sonucu hastaneye kaldırıldı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.