ABD Teksas’da Yüksek Mahkeme’nin onayıyla kürtajı altıncı haftadan itibaren, tecavüz ve ensest istisnası tanımaksızın yasaklayan yasa yürürlüğe girdi. Kürtaj yapıldığını ihbar edenlere para ödenmesi de düzenlemede yer alıyor.

Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Mutlu Evliliğe İlk Adım” adlı seminerlerde kadınların erkeğe itaat etmesi gerektiği anlatılıyor.

İBB İstanbul Planlama Ajansı’nın araştırmasına göre İstanbul’da kadınlar taksiye binerken kendilerini güvende hissetmiyor.

Bursa’da hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Necati G., karısı Ebru G.’yi ağır yaraladı.

Şırnak’ta Temer Ceylan karısı Besna Ceylan’ı ağır yaraladı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ankara’da Salih Özkan kendisinden boşanan Ebru Yüksel’i öldürdü, kızını ve bir kişiyi daha yaraladı.

Antep’te Hülya Sarılsu kayıp.

Fildişi Sahili’nde bir televizyon yayınında sunucu Yves de Mbella, tecavüz suçlusundan ne yaptığını cansız manken üzerinde göstermesini istedi.

Hindistan’da yüksek mahkeme yargıcı NK Chandavanshi, bir davada “Kocanın karısıyla cinsel ilişki kurması ya da herhangi bir cinsel eylemi, karısı istemediği halde zorla gerçekleştirilmiş olsa dahi tecavüz olamaz,” hükmünü verdi.

Çin’de Shanghai Üniversitesi’nin fakültelerine LGBTİ+ öğrencilerin bildirilmesi talimatı verdiği ortaya çıktı.

Taliban açıklamasında kadınların üniversiteye gidebileceklerini ama erkeklerden ayrı okuyacaklarını söyledi, hükümette kadın bakan olmayacağını belirtti. LGBTİ+ bir kişi ülkeden kaçmaya çalışırken şiddete uğradı. Sınır Tanımayan Gazeteciler kadın gazetecilerin evden çıkamadığını açıkladı. Kadınlar maruz kaldıkları tehdidi açıklamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.