İstanbul’da Metin Topal kendisinden boşanmak isteyen Şilan Topal’ı kaçırdı. Şilan Topal bulundu, Metin Topal ve Rahim M. gözaltına alındı.

bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği rapora göre erkekler ağustos ayında en az 34 kadını öldürdü.

Kadıköy’de Ramazan Gür, bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Mardin’de Tahir A.’nın bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu Adli Tıp raporlarıyla teyit edildi ancak fail tutuklanmadı.

Kayseri’de Mnour A. karısı ve üç çocuğunu rehin alıp evi yakmaya çalıştı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gamze Açar’ın öldürülmesine ilişkin; Rıza Doğan, Mustafa Emre Demiral, Mehmet Doğan, Hüseyin Emre Gürgen ve Emre Eker’in “algılama yeteneği gelişmemiş kişileri intihara yönlendirme, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten öldürme ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Alice Oseman’ın Kalp Çarpıntısı isimli çizgi romanını muzır ve müstehcen neşriyat yayın ilan etti.

İstanbul’da Ayşe Altuntaş’ı öldüren Mehmet Taşdelen’e mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı.

İstanbul’da Murat D. ve Fırat Ç. iki kadını taciz ve darp ettikleri gerekçesiyle ifade verdi ve serbest bırakıldı, diğer sanıklar Mustafa G. ve Sercan Y. ise aranıyor.

Eskişehir’de Sally Ali Al Abbood kayıp.

Sosyal medyada kadınlara hakaret eden ve görev yeri değiştirilen öğretmen Salih Orçan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen tarafından Kahramanmaraş’ta Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’na müdür yapıldı.

Mardin’de şartlı tahliye edilen Abdulkadir Pulent karısı Emine Pulent’i öldürdü.

The Guardian gazetesi Jules Gleeson’ın Judith Butler’la yaptığı söyleşinin TERF’ler ve sağ siyaset ortaklığına ilişkin soru cevabını yayından kaldırdı.

Alman futbolcu Jerome Boateng eski sevgilisini darp etmekten yargılanıyor.

Uluslararası Af Örgütü’nün raporuna göre Suriye’ye dönen sığınmacılar güvenlik güçleri tarafından şiddete ve cinsel saldırıya maruz kalıyor.

Antalya’da “şüpheli şekilde” ölen Selin Aynacı’nın davasında mahkeme, “Ölen kişi kadın değil,” dedi.

Taliban, Afganistan’da üniversitelerde kadınların siyah kıyafet ile peçe takacaklarını bildirdi; açılan üniversitelerde kadınlar ve erkekler dersliklerde perde ile ayrıldı; kriket benzeri yüz ve vücutlarını kapatamayacakları sporlar yapamayacaklarını açıkladı; kadınların Kabil’deki eylemine müdahale etti ve eyleme katılan kadınları kırbaçladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.