Antakya’da Casim Ozan Çeltik, Berfin Özek’in yüzüne asit atarak yaralanmasına ve bir gözünü kaybetmesine sebep olmuştu, mahkeme “öldürmeye teşebbüs”ten değil “kasten yaralama”dan ceza verdi.

Eskişehir’de eski kocası Yalçın Özalpay tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın avukatları hazırladıkları raporda Ayşe Tuba Arslan’ın defalarca şiddet gördüğü için devlete başvurduğunu fakat adli süreçlerde ihmaller olduğunu ortaya çıkardı.

Fedai Varan tarafından öldürülmeden hemen önce Emine Bulut’un sığındığı karakoldaki polisler hakkında soruşturma başlatıldı.

Görkem Sertaç Göçmen kız arkadaşına şiddet uyguladı ve hakkında “mala zarar verme”, “kasten öldürmeye teşebbüs”, “yaralama” ve “basit yaralama” suçlarından iddianame düzenlendi ve serbest bırakıldı.

Kıbrıs’ta 12 kişinin cinsel saldırısını şikayet ettikten sonra yalan beyan gerekçesiyle suçlu bulunan İngiliz kadına hapis cezası verildi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES), İl Sağlık Müdürlüğü’nün “edep, adap, inanca uygun” giyinmeyi şart koşan genelgesini protesto etti

Abdullah Melih Barış, kendisini reddeden Nurcan Arslan’ı öldürdü, Yargıtay yerel mahkemenin kararını “yeterli delil yok” diyerek bozdu, sanık yeniden görülen duruşmada kendini “Bipolarım” diye savundu.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği raporuna göre erkekler Aralık 2019’da 23 kadını öldürdü.

Dersim’de H.Y.’nin çocukları istismar ettiği ve görüntülerini kaydettiği ortaya çıktı.

Manisa’da Zeynep A., boşanmak üzere olduğu A.M.A. tarafından tehdit edildiğini ve yardım istediğini açıkladı.

CHP Milletvekili Gamze Taşcıer’in açıkladığı verilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çalışanlarının yüzde 53’ünün kadın olmasına karşın, kadın yönetici sayısı il müdürlüklerinde yüzde 2, ilçe müdürlüklerinde ise yüzde 1.3.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği “kadın üniversitesi” için ilk adım: Kadın Üniversitesi ve Eğitim Vakfı kuruldu.

Uludağ Üniversitesi KYK Gemlik Kız Öğrenci Yurdu’nda yılbaşı gecesi eski bir mahkum olduğu söylenen bir kişinin yurt kapılarını eli bıçaklı şekilde zorladığı ortaya çıktı

Mardin’de Abdülkadir K.’nın şiddetine maruz kaldığı için polise giden kadına, polisin “Boşuna geldin” dediği açıklandı.

Ankara’da Ali K. sevgilisi Füsun A.’yı öldürdü.

İstanbul 9. İdare Mahkemesi, Onur Yürüyüşü yasağı hakkındaki başvuruyu değerlendirdi ve İstanbul Valiliği’nin herhangi bir delil göstermediği “yürüyüş hakkında CİMER’e yapılan şikayetler var” açıklamasına dayanarak yasak kararının yasaya uygun olduğuna ve davanın reddine karar verdi.

Polis Volkan Hicret tarafından öldürülen trans Hande Buse Şeker’in dava duruşmaları “genel ahlak” gerekçe gösterilerek kapalı görülüyor.

Antalya’da Devlet Opera ve Balesi baleyi halka tanıtmak için sokağa taşıdı, “Çıplak insanlar var” denilerek polise şikayet edildi.

Antalya’da İssam Skaf kendisinden ayrılmak isteyen Leman Ege’yi öldürdü.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent A.Ş.’ye kayyum tarafından müdür yapılan polis memuru Ercan Uysaler, kadınları fuhuşa zorlamaktan tutuklandı.

Dersim’in Ovacık ilçesinde Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) üyelerinin verdiği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği önergesi Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar, çoğu 30’u aşkın evleniyor yahut çoğu evde kalıyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.