Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KADER) açıklamasına göre 2019 Yerel Seçimleri sonucunda kesinleşmeyen sonuçlara göre kazanan 1.389 belediye başkanın 37’si kadın.

Bilecik’te belediye başkanı seçilen Zekiye Tekin’in eski belediye başkanı Muzaffer Yalçın’ın belediyede mobbingine maruz kaldığı ortaya çıktı.

Microsoft çalışanları beyaz giyerek şirketin cinsiyetçilik ve cinsel tacizle mücadelede başarısızlığını protesto ettiler.

İstanbul’da Zeynel Akbaş Fatma Şengül’ü öldürdü.

Ankara’da bir erkek bir kadını seçim günü oy kullanmaya giderken bıçakla yaraladı.

İngiltere Yüksek Mahkemesi yargıcı Anthony Hayden, kadının kendi başına karar veremeyecek durumda olduğu bir vaka tartışmasında erkeklerin eşleriyle cinsel ilişkiye girmesinin ‘temel bir insan hakkı’ olduğunu söyledi.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ilk olarak çocukların oyun çağında başladığı açıklandı.

İtalya’da 20 bin kişinin eş zamanlı protesto ettiği, geleneksel aileyi koruyan ve cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, boşanma, kürtaj karşıtı Dünya Aile Kongresi (WCF) düzenlendi.

Cezayir’de 82 yaşında 5. defa başkan adayı olan Abdülaziz Buteflika’ya karşı kitlesel eylemler sürdüğü sırada feminist meydan etkinliği yapan kadınlara bir grup eylemci erkek saldırdı.

Azerbaycan’da LGBTI+ aktivistlerin açıklamasına göre polis internet hesaplarını takip ederek 14 LGBTİ+ insanı gözaltına aldı.

Ceyhan Ö. kendisinden ayrılmak isteyen Hamide Gezer’i öldürdü.

Rapçi Kolera eski kocası Sagopa Kajmer tarafından şiddete uğradığını açıkladı.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği verilere göre erkekler mart ayında 22 kadını öldürdü.

İstanbul’da bir evde bir kadın öldürülmüş halde bulundu.

Cinsel taciz ile suçlanan ABDli eski Başkan yardımcısı Joe Biden kendisini insanlarla bağ kurmak için onlara dokunduğu şeklinde savundu.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.