Yargıtay, kendisine sistematik şiddet uygulayan ve seks işçiliğine sürüklemek isteyen Hasan Karabulut’u öldüren Çilem Doğan hakkında verilen 15 yıl hapis cezası kararını onadı. Doğan hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Doğan, 15 yıl hapis cezasına karşı meşru müdafaa talebiyle temyiz başvurusunda bulunmuştu.

Silivri’de Sinan Topçu isimli erkek evli olduğu kadını öldürdü, ardından intihar etti.

Evli olduğu erkekten gördüğü şiddet sebebiyle balkon korkuluklarından sarkıttığı çarşafla evden kaçmaya çalışan 26 yaşındaki kadın düşerek ağır yaralandı.

İzmir’de Aysel Perkgün’ü darp ettiği için ‘tasarlayarak ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapsi istenen Feyzo Duran isimli erkek tutuklu, ancak saldırıya maruz bırakılan kadına yönelik saldırganın yakınlarının tehditleri sürüyor.

Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun, ‘taciz suçu işleyen şoförlerin taksicilik yapmasının engellenmesi’ maddesinin kaldırılmasını istediği ortaya çıktı.

Gölcük’te Ali Akbaba isimli erkek Seyhan Gözer’i ateşli silahla öldürdü.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu’nun (CFWIJ) Ekim ayı raporuna göre dünya genelinde en az 40 kadın gazeteci şiddete, tehdide veya tacize maruz kaldı. En çok vaka kaydedilen üç ülke Türkiye, Rusya ve Kanada oldu.

Aydın’da Hüseyin Şentürk isimli erkek evli olduğu kadını öldürdü, ardından intihar etti.

3. kattan düşerek ölen hemşire Şebnem Köker soruşturması tamamlandı; düşüş şekli ve sevgilisinin çelişkili ifadeleri, Şebnem Köker’in sanık Timuçin Bayhan tarafından öldürüldüğünü ortaya koydu. 

Kayseri’de eğlenmek için gittikleri evde 18 yaşından küçük bir kız çocuğunu kafasından av tüfeği ile vururarak katleden Berat A. ve Osman Ç. adlı 18 yaşından küçük erkekler hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yüksekova’da beş çocuk annesi A. K., boşanma aşamasında olduğu erkekten 15 yıldır şiddet gördüğünü söyledi.

Hakkari’de intihara teşebbüs eden 16 yaşındaki kız çocuğu; babası, kuzeni ve dayısı tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını söyledi. Üç şüpheliden baba ve kuzen tutuklandı, dayı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Boşanmak istediği için Remziye Yoldaş’ı katleden sanık Veysi Yoldaş’ın yargılandığı davada savcı kasten öldürmekten müebbet hapis cezası istedi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.