Erdoğan, kendisine, “İş bulamıyoruz efendim iş yok!” diyen üniversite mezunu kadına önce kocan ne yapıyor diye sordu, kadının çalışıyor demesi üzerine de “gördün mü?” cevabını verdi.

Bartın’da Erhan Dabaz, annesi Hatice Dabaz’ı bıçaklayarak öldürdü.

İngiltere’de eşcinsel ilişkiler ve cinsiyet geçiş operasyonları konularının anlatıldığı ilkokulların önünde veliler protesto eylemi düzenliyor.

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi’nin araştırmasına göre, Türkiye’deki üniversitelerde görev yapan profesörlerin yüzde 68.8’i erkek, yüzde 31’i kadın.

Missouri valisi, 8 haftalık hamilelikten sonra kürtajı yasaklayan yasa tasarısını imzaladı, tecavüz ve ensest istisnalar dışında bırakıldı.

Siber Şiddet araştırmasına göre her 10 kadından 7’si, internet kullanırken kendini güvende hissetmiyor.

İstanbul Fatih’te Tuncay Tezcan, Ayşe Özlem Bağdemir’i öldürdü.

İran’da yoga yapan 30 kişi, uygun olmayan kıyafetler giydikleri ve yakışıksız hareketler sergiledikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

Trump yönetimi sağlık hizmetlerinde cinsiyet temelli ayrımcılık uygulanmasını engelleyen yasal düzenlemeden cinsiyet kimliğinin çıkarılmasını önerdi.

Konut ve Kentsel Gelişim Departmanı evsiz transların korunması uygulamasından geri adım attı.

Kaçırdıkları 8 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Mehmet Bekmez ve Halil Bekmez, 42’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Vatikan sponsorluğunda gerçekleştirilen kürtaj karşıtı konferansta Papa, kürtaj yaptırmayı ‘kiralık katil tutmaya’ benzetti.

Ankara’da çalışma arkadaşını taciz eden ve hakkında dava açılan N.A.Ö. dosyasını kabul etmeyen kadın avukatı da taciz etti.

Kayseri’de Mehmet Katan, 78 yaşındaki karısı Zeynep Katan’ı öldürdü.

Kendisine ve çocuklarına sistematik şiddet uygulayıp, cinsel istismarda bulunan kocasını öldüren Havva Zor hakkında “kasten öldürme” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.

Hindistan’da seçim kampanyası yapan kadınlar önce parti başkanı erkeklerin desteğini ve onayını aldıklarını bildirmek zorunda.

Polis memuru Muharrem Y., kadın meslektaşını silahla vurarak öldürdü.

Detay Gıda, sendikalı bir kadın işçiyi “Çalışma ortamının huzurunu bozmak ve üretim operatörünün erkeklik gururunu kırmak” gerekçesiyle tazminatsız şekilde işten çıkardı.

Hakim Mehmet Yoylu, kadın avukatın etek boyu hakkında “avukatlığa uygun değil” dedi ve baro başkanlığına bildirmek üzere fotoğrafını çekmek istedi. Gelen tepkiler ve şikayetler üzerine Yoylu, HSK tarafından açığa alındı.

Taylor Swift, kendisine sorulan “Yaşınız 30 olmak üzere. Anne olmayı düşünüyor musunuz?” sorusunun cinsiyetçi bularak cevaplamadı.

Missouri’deki sağlık yetkilileri eyalette kalan son kürtaj kliniğinin lisansını yenilemedi.

Hindistan milletvekillerinin % 40’ından fazlası tecavüz ve cinayet de dahil olmak üzere ağır suçlamalarla karşı karşıya.

İngiltere’de yapılan bir araştırma kadın çalışanların yarıdan fazlasının işyerlerinde cinsel tacize maruz kaldığını ortaya koydu.

Ünlü sunucu Ellen Degeneres, üvey babasının meme muayenesi etme bahanesiyle kendisine cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı.

Yazdığı kitapta hikayesi ve anlatımıyla, çocuk istismarını normalleştiren ve meşrulaştıran Abdullah Şevki ve kitabın yayıncısı Alaattin Topçu gözaltına alındı.

İran eski Cumhurbaşkanı Ruhani’nin danışmanı Necefi karısını öldürdü.

Almanya’nın Potsdam kentinde 6 yaşındaki kızı kaçırıp cinsel saldırıda bulunan Willi D. yakalandı.

Beşiktaş’taki Dorock XL’in sahibi Şahin Şeker, biri kadın iki çalışanı darp etti. Gözaltına alınan Şeker adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul’da başı döndüğü için bir parka oturan genç kadın ölümle tehdit edilerek cinsel saldırıya uğradı.

Louisiana’da kalp atışı duyulduktan sonra fetüsün kürtajla alınması yasaklandı. Tecavüz ve ensest de kapsam dışında.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.