5 Ocak’tan beri kayıp Gülistan Doku’nun gördüğü baskıları ve şikayetlerini anlattığı bir dilekçe ortaya çıktı. Şefika Yasa da 12 Ocak’tan beri kayıp.

İstanbul’da Lucca isimli barın işletmecisi Alper İri bir kadın çalışana tecavüz girişiminde bulundu, o esnada güvenlik kameralarının “arızalı” olduğu ortaya çıktı, mekanın olay hakkındaki açıklamasında ise tecavüzün adı konmadı.

Antalya’da Birol Köse, kendisinden boşanan ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkaran Esma Polat’ı ve kızı Ekin Köse’yi öldürdü.

Antep’te Yunus M. karısı Sibel M.’yi yaraladı.

Scotty uygulaması çalışanı K.Ö. bir müşteriye tecavüz etmekten yargılandığı davadan beraat etti.

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) raporuna göre Türkiye’de kadınlar daha az tam zamanlı işte çalışıyor ve erkeklerden daha az kazanıyorlar.

Aslı Baş cinayeti davasında beraat eden sanıklar Ahmet Bayer ve yakınları hakkında Aslı’nın ailesi sosyal medya kampanyası başlattı.

CHP’nin meclise taşıdığı verilere göre, 7 yılda 426 çocuk işçi hayatını kaybetti, tarımda mevsimlik işçi olarak çalışan kız çocuklarının oranı ise yüzde 58.

Zorlu PSM’de polislerin çıplak arama yaptığı konusu, yargıya taşındı.

Türkiye Hükümeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Birleşmiş Milletler’de (BM) 16 devletin LGBTİ+ hakları ile ilgili eleştirilerine yanıt verirken var olan eylem ve faaliyet yasaklarını reddetti.

Dersim’de şiddet gördüğü Serkan K.’den boşanmak isteyen kadın, mahkemede hakimden “birbirinizi affedin” şeklinde nasihat işitti.

İstanbul’da polisin kimlik kontrolü sırasında trans bir kadına fiziksel müdahalede bulunduğu anların videosu yayınlandı.

  1. Topuz ve Ç. Uzun, E.M.U.’ya tecavüz etmekten yargılanırken sanık avukatının müşteki tarafa para teklifinde bulunduğuortaya çıktı.

Melike Canlı, kendisine şiddet uygulayan Tuncay Kaltar’ı defalarca şikayet ettiğini fakat kurtulamadığını açıklayarak dayanışma çağrısında bulundu.

İzmir’de V.A. 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulundu, dava açıldı, çocuğun annesi psikolojik şiddete maruz kaldıklarını açıklayarak destek istedi.

Kocaeli’nde Salim S. karısı Kibariye S.’yi döverek yatağa mahkum hale getirdi.

İstanbul’da Mehmet Keleş, Ece Alça’yı öldürdü.

İstanbul’da bir kadın başörtüsünü çıkarmak isteyince kardeşi ve kocası tarafından tehdit edildi, olay yargıya taşındı.

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin hazırladığı rapora göre Suriyeli kız çocukları Türkiye’de yoksulluk, eğitimsizlik, erken yaşta evlendirilme ve akran zorbalığına maruz kalıyor.

Adana’da Ali Y. imam nikalı karısı Ü.K.’yı sokakta dövdü, sonra eve kilitledi ve evi ateşe verdi.

İstanbul’da Eray Doğancı kendisinden boşanmak isteyen Rümeysa Doğancı’yı ölümüne dövdü ve o görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Bir iş hukuku firması, çalışan her beş kadından dördünün çeşitli sebeplerle ücret pazarlığı yapamadığını açıkladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.