Ordu’da Özgür Arduç tanımadığı Ceren Özdemir’i sokakta takip etti ve evinin önünde bıçaklayarak öldürdü. Ceren’in takip edildiğini fark ettiği anların videosu sosyal medyada “bu bakışı #HepimizBiliyoruz” altında yüzlerce kez paylaşıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cinayetin ardından, bu olay tüm Türkiye’nin güvenlik endişesi altında olduğunu göstermez derken katil Özgür Arduç’un çocuk öldürmek dahil sabıkalarının olduğu ve açık cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

Hindistan’da cinsel saldırıya uğrayan bir kadın açtığı davanın duruşmasına giderken 5 erkek onu kaçırdı ve bir tarlaya sürükleyip yaktılar, kadın ağır yaralandı.

İstanbul’da Murat Aydın iki kızına cinsel istismar uyguladığı gerekçesiyle mahkemeye çıktı, avukat “sanığın Ardahan’da aşireti var, eğer sanık hakkında olumsuz bir karar çıkacak olursa bu çok büyük bir faciaya neden olur” diyerek tehditler savurdu.

Adana’da Yakup Eren kendisinden ayrılan Leyla Boynukısa’yı öldürdü.

Edirne’de bir erkek iki ayrı kadının yüzüne kimyasal sıvı döktü.

Adalet Bakanlığı’nın Eskişehir’de bir kadına yönelik şiddet dosyasına gönderdiği yazıda “Kadına yönelik şiddette uzlaştırma yönteminin denenmesi”ne ilişkin talimat verdiği ortaya çıktı.

Kuran kursu çalışanına cinsel saldırıda bulunduğu için görevden alınan eski Hazro Müftüsü İsmail Kaya, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, şantaj ve cinsel saldırı suçlarından 26 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir’de Yunus O. kendisinden boşanmakta olan Ceylan O.’yu öldürdü.

Nazan Dedeoğlu geçtiğimiz yıl İstanbul’da bir üst geçitten “şüpheli şekilde” düşerek hayatını kaybetmişti, ailesi erkek arkadaşı Umut Berkutay Yetim’in kızlarını darp ettiğini açıklayarak sosyal medyada adalet çağrısında bulundu.

Antakya Mor Dayanışma Kadın Derneği “izinsiz eğitim faaliyeti yaptığı” gerekçesiyle mühürlendi.

Samsun’da, Karadeniz Kız Yurdu’nda görevli güvenlik müdürü M.K., kendisine kapıyı açmadıkları gerekçesiyle 2 kadın güvenlik görevlisine saldırdı.

Karaköy-Kadıköy vapurunda birçok kadına cinsel tacizde bulunmaktan dava açılan Rıza E. kendini “hastalığımın etkisiyle istemsiz davranışlarda bulunuyorum” diyerek savundu.

Vedat Turhan akrabası Emre Yıldır’ı 9-18 yaşları arasında cinsel istismara maruz bırakmış, hukuki süreçte Emre Yıldır intihar etmişti; Vedat Turhan ikinci kez mahkemeye çıktı ve dava Mart 2020’ye ertelendi.

Bolu Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokullarındaki dini eğitim bilgileriyle çocukların kendi annelerine karşı nefret beslemeye başladığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu içinde yer alan programda 4-6 yaş arası çocuklara müftülüğün belirlediği kişilerin din dersi vermesi yer alıyor.

Bursa’da Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi’nde (ŞÖNİM) çalışanı 11 kadın, kurum müdürü Tayfun Erol’u, kendilerini sistematik olarak taciz ettiği gerekçesiyle savcılığa şikayet etti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.