Kendisine sürekli şiddet uygulayan, öldürme teşebbüsünde bulunan boşandığı Kazım Aydemir’i şiddetten kaçmak için öldüren Namme Öztürk’e 12 yıl ceza verildi.

Urfa’da 47 yaşındaki E.K. 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan yakalandı, sağlık kontrolüne giderken linçe uğradı.

Meksika’da kadın futbolunun öncülerinden Marbella Ibarra öldürüldü

Nazım Öziş karısına bilinmeyen numaradan gelen bir aramadan şüphelenerek evin önünden geçen Ziyanur M.’yi bıçaklayarak sakat bıraktı, korkan karısı Sebahat M. kalp krizi geçirerek öldü, kendisinden boşanmak isteyen Gülsime Öziş’i de öldürdü.

Anadolu Efes’in EuroLeague karşılaşmasında “pembe top sahada” projesi uygulanıyor, yani pembe kıyafet giyen kadınlar maçı ücretsiz izleyecek.

Elazığ’da Halil Y. karısını bıçakladı.

Karşılaştırmalı Eğitim Derneği’nin hazırladığı “Değişen Ders Kitaplarında Sekülerizm ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Araştırması” raporuna göre kitaplarda çalışma yaşamında gösterilen, meslek sahibi kadınlar azaltıldı, seküler nosyonlar çıkarıldı, namus kelimesi tekrar belirdi.

Parlamentolar Arası Birlik ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından yapılan araştırmaya göre kadın parlamenterlerin %85’i duygusal şiddete, %47’si ölüm, tecavüz, şiddet tehditlerine maruz kalıyor.

Futbolcu Arda Turan hakkında düzenlenen iddianamede “cinsel taciz” ve “kasten yaralama” dahil dört ayrı suçtan 12 yıl 6 ay hapis isteniyor.

İnönü Üniversitesi’nde meme kanserine farkındalık yükseltmek için düzenlenen yarışmada birinciliği kadınlara hitaben “eksik olmayın” sloganını kullanan afiş aldı.

Isparta’da F.T. karısı Ü.T.’yi öldürdü.

Hindistan’da kutsal tapınak Sabarimala’ya girmek isteyen kadınlar darp edildi.

Ankara’da seks işçisi kadınlar polis tarafından arabalara bindirilip şehrin çeşitli ıssız yerlerine bırakıldı.

Macaristan’da bir kararname ile üniversitelerde toplumsal cinsiyet araştırmaları yasaklandı.

Sinem Umaş İstanbul Fulya’da gece 10.00’dan sonra içki aldığı ancak nereden aldığını söylemediği için polislerce nezarethanede alıkondu, darp edildi.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu’nun araştırmasına göre reklamlarda yer alan ana karakterlerin %65’i erkek.

2009 yılında 16 yaşında tecavüze uğrayan ve öldürülen Sezgi Kırıt’ın davası İstinaf Mahkemesi’nde tekrar görüldü ve sanıklar hakkındaki cezalar indirilerek 3 sanığa 1 ila 5 yıl verildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.