İstanbul’da Koç Üniversitesi Batı Kampüsü önünde bir kadın tacize uğradı ve bıçaklandı.

Şarkıcı Bergen’i öldüren Halis Serbest’i sunucu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı televizyona çıkarıp cinayeti anlattırdı.

Bursa’da Gemlik Ülkü Ocağı’ndan bir grup trafo üzerindeki gökkuşağı resmini siyaha boyadı.

İstanbul Kağıthane’de bir bekçi bir kadını öldürdü.

Dilek Albayrak bir televizyon programında ailesinin kendisine nasıl şiddet uyguladığını anlattı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreninde #İstanbulSözleşmesi yazılı maske takan kadınlara özel güvenlik saldırdı.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında kamu görevlisine dini inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamak ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a hakaret gerekçesiyle dava açıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Ebola salgını sırasında Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne giden DSÖ doktorları ve personelin oradaki kadın ve kız çocuklarına cinsel tacizde bulunduğunu tespit etti.

Dersim’de Munzur Üniversitesi’ni kazanmış ancak KYK yurdunda asil sıralamada yer alamayan kadın öğrenciler, gece yarısı “Asil öğrenciler geldi” denilerek yurttan atıldı.

Muğla’da İ.S. bir kadını öldürdü.

Kocaeli’de Mehmet Senem karısı Hatice Senem’i öldürdü.

Muğla’da Pınar Gültekin’i öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Cemal Metin Avcı duruşmada “Kadınlar beni sever, bir kere ben kadın eylemine bile katıldım. Ben de bağırdım adalet diye” dedi.

Bursa’da Şükrü B. kendisinden boşanmak isteyen karısı Hatun B. ve birlikte çalıştığı avukat Berrin Bayram’ı yaraladığı gerekçesiyle ceza aldı.

Adana’da Burhan Dursun karısı Tuğba Dursun’u öldürdü.

Mardin’de çocuğa cinsel istismardan yargılanan Osman Ç.’nin davasında mahkeme başkanı çocuğa “neden bağırmadın” diye sordu.

İstanbul’da 260 kadına pornografik video ve fotoğraflarla cinsel içerikli mesajlar gönderen N.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu ve Başkanı Atilla Tuna cinsel taciz ve mobbing uyguladığı gerekçesiyle ifşa edildi. Atilla Tuna suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Gloria Estefan çocukken bir akrabası tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı.

İngiltere’de polis Wayne Couzens Sarah Everard’ı öldürdüğü gerekçesiyle cezaya çarptırıldı.

Çin’de devlet televizyonu CCTV’deki bir sunucu olan Zhu Jun’un Xianxi’ye cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı davada mahkeme üç yıl sonra delil yetersizliğine dayanarak davayı düşürdü.

Nijerya’da Emmanuel Asemota kendisiyle cinsel ilişki istemeyen karısını öldürdü.

İstanbul’da Sebahattin Can karısı Melike Can’ı öldürdü.

Mersin’de Özkan Karataş kendisinden ayrılmak isteyen Fatma Karataş’ı öldürdü, kardeşi Özge Kösteri’yi yaraladı.

Irak İnsan Hakları Yüksek Komisyonu’na göre Kerkük’te altı ayda 286 kadın şiddet gördü, 50 kadın intihara sürüklendi.

Afganistan’da Taliban Pulu Humri’de sığınakta kalan kadınları cezaevine yerleştirdi. 220’den fazla kadın hakim tehdit altında, ülkeden kaçıyorlar.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.