İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi raporuna göre kadınlara şiddet uygulayanların yüzde 92’si kocaları.

Kadın Dayanışma Vakfı’nın pandemi raporuna göre şiddete uğrayan kadınlara virüs bahane edilerek destek sağlanamadı.

BM COVID-19 Küresel Toplumsal Cinsiyet Müdahalesi İzleme Aracı, salgına yönelik tedbirlerde kadınların ihtiyaçlarının büyük oranda göz ardı edildiğini gösterdi.

Nadira Kadirova’nın odasında yapılan olay yeri incelemesine ait görüntülerle ilgili olarak avukat “Boğuşma yaşandığını düşündürüyor” dedi. Kadirova’nın ağabeyi “Görüntüler AK Partili Şirin Ünal’ın kardeşimi öldürdüğünü ortaya çıkarıyor” dedi.

Kocaeli’nde iki gazeteci, cinsel istismar soruşturmasında AKP yöneticilerinin de adının geçtiğini yazınca ‘iftira’ suçlamasıyla tutuklandı.

Gülay Mübarek’i 4 yıl boyunca sosyal medya üzerinden şiddete maruz bırakan Erdoğan Küpeli bu kez de kendisini reddeden Tuğba Keleş’i başından tabancayla vurarak öldürdü.

Ali Öner, kendisinden boşanmak isteyen ve hakkında uzaklaşma kararı aldıran Serap Öner’i bıçaklayarak öldürdü.

Duygu Delen’in ölümüne dair bilirkişi raporunda, Delen’in Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden düşme anında bilincinin kapalı olduğu ancak yaşadığı yazıldı. Avukat “Duygu’nun cinayete kurban gittiği bilirkişi raporuyla da sabitlenmiştir” dedi.

Umut Çoğalan, işten çıkıp eve giden Dilan Tutka’yı takip etti, tacizde bulundu ve darp etti.

Aydın’da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan K. D., adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Kocaeli’nde iş ilanı verip, iş başvurusunda bulunan kadınlara cinsel tacizde bulunan H. T. yakalandı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 10 öğrenci, Prof. Dr. Z. E. B.’nin sözlü ve fiili tacizlerine maruz kaldı, suçlamalar üzerine üniversitede bir komisyon oluşturuldu.

Gaziantep’te üç kişi, 17 yaşındaki Berfin Uçar’ı hastaneye götürme bahanesiyle kaçırdı. Berfin daha önce de birlikte olmak istemediği F. Ç. tarafından kaçırılmıştı.

Erzurum’da komşusuna tecavüz edip çıplak fotoğraflarını çekerek şantaj yapan M.S., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Aydın’da Dinçer Ö., hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Sinem K.’yi tabancayla vurarak öldürdü.

Berfin Özek’e asitle saldıran Casim Ozan Çeltik’e, “kasten öldürme” suçundan değil “kasten yaralama” ve “yanıcı madde temin etmek” suçundan verilen hapis cezası onandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.