Mersin Valiliği bu sene beşincisi düzenlenen Onur Haftası etkinliklerini huzur ve güvenlik gerekçesiyle yasakladı.

İzmir’de bu sene yedincisi düzenlenen Onur Yürüyüşü’ne polis izin vermedi, göstericilere biber gazı sıktı ve 16 kişiyi gözaltına aldı.

Köşe yazarı Jean Carroll, ABD Başkanı Donald Trump’ın 1995 veya 1996 yılında kendisine tecavüz ettiğini açıkladı, Trump kanıt yok diye buyurdu. Cumhuriyetçilerden 2 kişi soruşturma açılması gerektiğini savundu. Aynı hafta Trump, Beyaz Saray’da 30 erkekle toplanarak yeni sağlık düzenlemesi altında hamilelik, doğum kontrolü ve kürtaj konularını tartıştı.

Antep’te kaçak bir Kuran kursunda hoca E.K. 9 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

İstanbul’da Afgan bir kişi bir kadını taciz etti, sokaktakiler adamı linç etmeye çalıştı.

Adana’da Suriyeli Behsil Dahir kendilerinin “söz kestikleri” kişi ile evlenmek istemediği için 15 yaşındaki kız kardeşi Mukaddes Dahir’i öldürdü.

Aydın’da  Mustafa Özgözcan annesi Gülümser Özgözcan’ı öldürdü.

Balıkesir’de Mustafa Ali Yılmaz, otomobiline GPS cihazı koyduğu kızı Gülnur Yılmaz’ı takip etti, otomobiliyle arkadan çarparak kaza yaptırttı. Otomobilinden çıkardığı kadına annesinin yerini sorup öğrenemeyince 11 el ateş ederek kızını öldürdü.

İngiltere’de Muhafazakar Parti milletvekili Mark Field, konuşma yaptığı bir etkinlikte kendisini protesto eden Greenpeace üyesi bir kadını darp etti.

Konya’da sokakta iki kadını takip eden ve sonra cinsel organını gösteren tacizci Nuri D. savunmasında kadınların ona ilgi duyduğunu düşündüğünü belirtti.

İstanbul’da Tacikistanlı bir kadın kimliği bilinmeyen kişiler tarafından işkenceyle katledildi.

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde çalışan bakıcı bir kadının sevgilisi Özkan D. huzurevini bastı, kadının şiddet gördüğü ortaya çıktı, kurum şiddeti gizlemeye çalıştı.

Filipinler’de Batılı kimselerce ödenen paralar karşılığı ailelerin çocuklarını çocuk pornosuna zorladığı ortaya çıktı.

İran’da yaşayan Rıza Parastesh, Barcelona’nın futbolcusu Lionel Messi’yle olan benzerliğini kullanarak, 23 kadına istismarda bulundu.

ABD’de akademik bir tıp dergisinde kadın hekimlerin erkeklerle eşit performans sergilemeleri hususunda “akademik şüphe”ye yer verildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.