İstanbul’da Anna Muhammed Y. internetten tanışarak işyerine çağırdığı kadını baltayla öldürdü.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin eşcinsel birliktelikler ve günah olarak tanımlanan eylemleri meşrulaştırdığını savundu.

Gökhan Özbolat instagram canlı yayınında sevgilisi kadına hakaret etti ve şiddet uyguladı.

Samsun’da bir erkek, karısını kediye kıyma verdiği bahanesiyle darp edip evden kovdu.

Birleşik Metal-İş Sendikası raporunda “Pandemi süreci, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin olumsuz sonuçlarının özellikle kadın işçiler açısından bir kat daha arttığı bir dönem olmuştur” denildi.

Yurtiçi Kargo çalışanı, Kadıköy’de maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından darp edilerek gözaltına alınan Rana Batı’nın iletişim bilgilerini sosyal medyada paylaşarak hakaret etti ve linç çağrısında bulundu.

İstanbul Arnavutköy’de otobüste yolculuk eden Coşkun A. Yanında oturan Sevda O.’ya tokat atarak hakaret etti. Otobüsteki kimse duruma müdahale etmedi. Coşkun A. İfadesinde şakalaşmak amacıyla nişanlısına tokat attığını söyledi.

Artvin Hopa’da çalıştığı hastanede Kibarcan Çakmak’ın şiddetine maruz kalan ve şikayetçi olan doktor Seda Kenanoğlu ertesi gün Çakmak’ın ağabeyi Nejdet Çakmak’ın şiddet ve tehditlerine maruz kaldı.

Afganistan’ın ilk kadın yönetmeni, oyuncu ve yapımcı Saba Sahar silahlı saldırıya uğradı.

Batman’da 21 yaşındaki kadın, boşandığı erkek M. D. tarafından silahla vurularak öldürüldü.

İpek E.’ye “cinsel saldırı”dan yargılanan Musa O. bir hafta cezaevinde tutulmasının ardından serbest bırakıldı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Basın yayın organları hakkında yasal işlem başlatacağız” dedi.

İskoçya’da 34 yaşındaki Ugandalı sığınmacı Mercy Baguma, açlıktan ölmek üzere olan bir yaşındaki çocuğunun yanında ölü bulundu.

17 yaşındaki Nurbari’yi öldüren abisi Salih Mihrican hakkında ailenin defalarca şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

A. P. isimli erkeğin cinsel istismarına uğrayan 17 yaşındaki N. A., T. A. isimli astsubay tarafından da cinsel ilişkiye zorlandığını söyledi.

Melek Mosso, verdiği konser sırasında “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dediği için sahneden indirildi.

Musa Dinç’in yazdığı çocuk kitabında tilkinin sinirlendiği boz ayıya tecavüzünü detaylarıyla anlatması tepki çekti. Kitabın yayıncısı Arı Sanat Yayınevi “Yayın çizgimiz dışında bir yayın olup hataen çıkmış ve sonra da satışa kapatılmıştır” açıklaması yaptı.

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına sunduğu soru önergesinde geniş tanımlı kadın işsizlik oranının yüzde 45,3 olduğu belirtildi.

Pınar Gültekin için  İzmir’de yapılan protesto eylemine katılan üniversite öğrencisi Emine Akbaba hakkında soruşturma başlatıldı.

Adil yargılanma talebiyle 238 gündür ölüm orucunda olan avukat Ebru Timtik hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.