İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin AKP’li meclis üyeleri Dilek Yıldız Büyükdağ, Sema Yeşilçimen ve Çile Özkül, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ndan adını, “aile birliğini zedeleyici grupların kurumsal logoları ile aynı” açıklamasıyla logosunu gerekçe göstererek ve “çarpık eğilimlerin normalleştirildiğini” buyurarak istifa etti.

İki yıl önce İstanbul Kınalıada’da yaşanan tecavüz davasının üçüncü duruşmasında hakim şikayetçi kadının avukatına önce çıkmasını söyledi, tepkisinin nedenini soran avukata “Siz burda olduğunuz için öfkeliyim, burada günde yüz kişiye bakıyorum ben” buyurdu.

Diyarbakır’da Can Y. karısı Güllü Y.’yi benzinle yakarak öldürdü, kızını ise yaraladı, mahkemede kendini iş yerinin servisinde karısının şöförün yanında oturmasına sinirlendiğini söyleyerek savundu.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği rapora göre Türkiye’de erkekler Ekim ayında en az 23 kadını öldürdü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2018 Kamu İşletmeleri Raporu’na göre, kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) geçen yıl sonu verilerine göre çalışan personelden yüzde 89,7’si erkek, yüzde 10,3’ü kadın.

Öldürülen Şule Çet davasında sanık Berk Akand hakkında hazırlanan Adli Tıp raporunda Şule Çet üzerinde bulunan Berk Akand’ın DNA’sının nasıl transfer olduğunun ve diğer cinsel saldırı için açıklayıcı olabilecek sperm sıvısının zaman içerisinde tespit edilemediği belirtildi.

İstanbul’da Esenler’de bir ilkokulda öğretmen Nadir D. 6 yaşındaki bir öğrenciyi döverek hastanelik etti ve mahkemede ceza aldı.

Antalya’da Selma A. evinde ölü bulundu.

İstanbul’da Ercan A. sevgilisi Seda Kurt’u öldürdü.

Diyarbakır’da Hasip A. karısı Muteber A.’yı öldürdü.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun toplantısında erkek şiddetinin azımsandığı ve İstanbul Sözleşmesi’nin hedefe konduğu konuşmalar yaşandı.

Mersin’de “Kadın cinayetlerini acil önle” kampanyası kapsamında eylem yapan Mersin Kadın Platformu üyesi kadınlara Kabahatler Kanunu’nun ihlal edilmesi gerekçe gösterilerek para cezası kesildi.

Bolivya’da iktidardaki solcu Mas Partisi’nin üyesi Patricia Arce’ı karşıt eylemciler sokaklarda yalın ayak sürükledi, üzerine kırmızı boya döktü ve saçlarını zorla kesti.

İstanbul’da Celal T. sevgilisini ağır yaraladı.

Bolu’da er A.K.İ’nin karısını evin banyosunda gizli kamerayla izlediği ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.