CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık’ın hazırladığı rapora göre, kadınların liseyi bitirme oranı yüzde 40.1, kendi banka hesaplarına sahip olma oranı ise yüzde 44.3.

Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü tarafından hazırlanan 2018 Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması’na göre, Türkiye’deki Suriyeli mülteci kadınların yüzde 38’i çocukken evlendiriliyor.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği söylenerek ölü bulunan Nadira Kadirova hakkında Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda kendi elinde atış izine rastlanmadı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin açıkladığı verilere göre, kayıtlı işsiz kadın sayısı 2018 yılında yüzde 42 arttı ve kayıtlı işsizin yüzde 59’unu kadınlar oluşturdu.

Sivas’ta Dürdane E. ölü bulundu,  babası Ali E., eşi Savaş E. ve amcası Y.E. gözaltına alındı.

Ağrı’da Ramazan İ., karısı M.İ. ve kızının yüzünü yaktı.

İstanbul’da savcı Najiha Arabzai’yi öldürüp uzuvlarını kesen Zivar Gol Ravan hakkında “canavarca hisle” cinayet işleme maddesinin uygulanmasına gerek olmadığını uygun gördü.

İzmir’de Turgay Ç. kendisinden boşanmak isteyen Seda Ç.’yi öldürdü.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kadının erkeğe hizmet ettiği aile temalı kamu spotunun eleştirilmesine karşı “bir kadının eşine çay getirmesi kadar doğal bir şey olabilir mi?” buyurdu.

Bursa’da Jandarma Uzman Çavuş Aydemir K. sevgilisi Sosin Küçükgüven’i öldürdü.

Batman’da HDP üyesi kadınlar kadın cinayetlerini protesto eylemi yapmak isterken gözaltına alındılar.

Rusya’da tarihçi Oleg Sokolov eski öğrencisi ve 24 yaşındaki sevgilisi Anastasia Yeşçenko’yu öldürdü, mahkemede kadını suçlayarak kendini savundu.

Tekirdağ’da Okan K. kızı Sultan K.’yı öldürdü.

Ankara’da bir erkek telefonunda kadınlara ait 4860 fotoğraf bulundurmak ve kadınlara bu yolla şantaj uygulamaktan yargılandı, mahkeme “bir daha suç işlemeyeceği” gerekçesiyle cezasını erteledi.

İstanbul’da Cem Y. ablasını, eniştesini ve yeğenini silahla ağır yaraladı.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.