Cinayet zanlısı Kıral Dalkıran, “Cezaevinde park var” diyerek kızını tutuklattırdı. “Cezaevinde oyun parkı olduğunu ve burada oynayabileceğimi söyleyip suçu üstlenmemi istediler,” diyerek savcılığa mektup yazan 14 yaşındaki Ç.D. serbest bırakıldı.

Adana’da kendisinden ayrılmak istemeyen kadını tehdit etmek ve şantaj yapmaktan ceza alan O.K. duruşma sırasında çantasından çıkardığı iç çamaşırlarını G.D.’nin yüzüne doğru fırlattı.

Erzurum’daki Diyanet’e bağlı Kuran kursunda yedi çocuğu cinsel istismara maruz bırakan belletmenin, çocukları dövdüğü, hırsızlık yapmaları için markete gönderdiği ve ellerine kolonya dökerek yaktığı da ortaya çıktı.

Ankara’da cinsel istismar suçundan yargılanan öğretmen için 168 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Ankara Kadın Platformu’nun, 8 Mart mitingine çağrı yapmak istedikleri basın açıklamasına polis müdahale etti. En az sekiz kadın darp edilerek ters kelepçeyle gözaltına alındı.

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Salihli İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurgül Aykan’a telefonda küfredip, hakarette bulunduğu gerekçesiyle İl Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildi.

Esenyurt’ta, rezidansın asansöründe kadına tecavüz girişiminde bulunan A.A. “nitelikli cinsel saldırı” suçundan yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kanada’da binlerce yerli kadının zorla kısırlaştırıldığı ortaya çıktı.

Beş gündür kayıp olan ünlü oyuncu Lindsey Erin Pearlman ölü bulundu.

Fatih Altaylı, “15-20 kişilik bir Suriyeli aileyi Nagehan Alçı’nın oturduğu apartmana, yine böyle kalabalık bir aileyi Nevşin Mengü’nün yanındaki daireye taşıyabilirsiniz. Böyle bir şey yaparsanız eğer, her ikisinin de kirası benden. Söz,” dedi.

Zamları protesto için yürümek isteyen Sultangazili Kadınlar, polis tarafından engellendi.

Düzce’de Faruk Ş., Tülin Çetin’i katletti.

Samsun’da zihinsel engelli 62 yaşındaki bir kadın evinde ölü bulundu. İlk incelemede kadının kafasından darbe aldığı belirlendi. Olayla ilgili gözaltına alınan dört kişiden üçü savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bir gece kulübünde Manchester City’li futbolcu Phil Foden’a tepki gösteren taraftarlar, genç oyuncunun annesi Claire Foden’a yumruk attı.

Erzurum’da Mustafa Ağdaş, tartıştığı annesine ateş açtı, araya giren kardeşini öldürdü.

Bodrum’da Tuğçe Çelik’i taciz ettiği için tutuklanan Nurettin Şeyhmusoğlu, tahliye olduktan sonra tekrar genç kadının evinin önünde babasını darp etti, 23 yaşındaki komşusunu beş yerinden bıçakladı.

Mardin’de tecavüz suçundan yargılanan uzman çavuş Ömer Ayas hakkında savcı, sanığın “Rızası vardı” beyanını esas alıp “Soyut iddia dışında delil yok” diyerek beraat yönünde mütalaa hazırladı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, kendisini “Yaşam koçu” ve “Bio enerji uzmanı” olarak tanıtarak, yardım almak için gelen kadınlara “cin çıkarma” bahanesiyle cinsel istismarda bulunan tutuklu Bahadır Koyuncu hakkında hazırlanan iddianamede 15 yıldan 84 yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi.

Kayseri’de Fatma Ateşsoy, sürekli şiddet gördüğü kocası Mehmet Ateşsoy’u bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Duhok kentinde erkek kardeşi tarafından öldürülen trans Doski Azad’ın, ölüm tehdidi aldığı için sürekli ev değiştirmek zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Şarkıcı ve oyuncu Yeliz Yeşilmen eşinin bir hocanın “Eşini döv” sözüne inanıp kendisini dövdüğünü söyledi.

“Son 1,5 yılda 22 kadın şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti” haberine erişim engeli getirildi.

Sabah yazarı Hilal Kaplan, “Trans olduğunu söyleyen erkek sporcular, kadınlarla aynı spor müsabakasında hiç zorlanmadan liderliği ele alıp tüm kariyerini o spora adamış kadınları bir çırpıda ezip geçiyor, kupaları kaldırıp altın madalyalarla süsleniyorlar,” dedi.

SES Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi İşyeri Temsilciliği, hastane kreş fiyatlarına yapılan zamma tepki gösterdi: “Kamu kreşleri özel sektörün insafına bırakılamaz. Yapılan zammı kabul etmiyoruz,” dedi.

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları Platformu (CİSÜ)’nun Durum Analiz Raporu’nda, ergenlerin dünyada birinci ölüm nedeninin gebelik ve doğum komplikasyonları olduğu belirtildi.

Amerika’da Colby Martin adlı bir erkek öldürdüğü kadına günlerce tecavüz etti.

Sakarya’da müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu için 10 yıl 5 ay hapis cezası alan Uşşaki Şeyhi Eyüp Fatih Şağban’a başka bir çocuğa istismardan yeni dava açıldı.

İzmir’de gölde bir kadına ait cansız beden bulundu.

Isparta’da iki gündür kendisinden haber alınamayan 48 yaşındaki Zehra K. yalnız yaşadığı apartta ölü bulundu.

ABD’de 65 milyar dolarlık dolandırıcılığın mimarı Bernie Madoff’un kız kardeşi 87 yaşındaki Sondra Wiener ile 90 yaşındaki eşinin evlerinde silahla vurulmuş halde ölü bulunduğu bildirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarından cinsel hayat, etnik köken ve mezhep gibi kişisel bilgilerini istediği iddia edildi.

Iğdır’da, Mikail Bekirke, gece istediği yemeği vermediği gerekçesiyle eşi Güneş Bekirke’yi, sırtından bıçakladı. Mikail Bekirke tutuklandı.

Düzce’de Tülin Çetin’i göğsünden vurarak katleden Faruk Şahin ifadesinde “silahın cebinden düşüp ateş aldığını” öne sürdü.

Ankara’da Gülsüm K. çalıştığı okulda hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek tarafından öldürüldü.

Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada, katil Cemal Metin Avcı’nın kardeşi olan ve tutuksuz yargılanan Mertcan Avcı tutuklandı.

Kırıkkale’de intihar ettiği ileri sürülen Elif Sinan’ın şüpheli ölümüne ilişkin davada, tutuksuz sanık Tuğrul A.’nın müebbet hapsi istendi.

Antalya’da özel bir anaokulunda öğretmenlik yapan 32 yaşındaki Şeyda Yazgan evinde ölü bulundu.

Kahramanmaraş’ta banka çalışanı Melis B.’nin başına silah dayayan banka müdürü Turabi K., “şikayetçi olunmasını gerektiren bir neden bulunmadığını, şaka yaptığını” iddia etti.

Kolombiya’da uzun yıllardır kürtaj hakkı mücadelesi yürüten Yeşil Dalga hareketinin girişimleri sonucu Anayasa Mahkemesi, kürtajı hamileliğin 24’üncü haftasına kadar onayladı.

Bursa’da 39 yaşındaki kadın evinde ölü bulundu.

Kampüs Cadıları sosyal medyadaki linç girişimine karşı suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Kadın cinayetlerinin analizine baktığımızda öldürülen kadınların sadece yüzde 8’i uzaklaştırma, koruma tedbiri aldırmışlar, geriye kalan yüzde 92’nin böyle bir talebi bile yok,” dedi.

16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’e “akıl sağlığı tam” raporu verildi.

Sebahat Tuncel “Erdoğan kadın ve Kürt düşmanıdır” sözü nedeniyle yargılandığı davadan beraat etti.

İzmir’de Sevilay B., sosyal medya üzerinden iki aydır kızı Z.B.’yi (14) taciz ettiğini ileri sürdüğü A.D.’yi (42), takip edip yakalattı. Komşuları olduğu belirlenen şüpheli A.D., sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Birçok büyük markanın avukatlığını yapan 79 yaşındaki Avukat Mehmet Teoman Seyithanoğlu’nun, “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda bulunmak” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.

Bursa’da evli olduğu Ebru Gürcan’ı öldüren Necati Gürcan, akıl hastanesine yatmak istediğini söyledi.

Ankara’da 2006’da trans kadınlara saldıran çeteden dört kişinin yargılandığı, Eryaman-Esat davasında yine karar çıkmadı.

27 yaşındaki stajyer avukat Ülkü Gül Baydar intihar etti.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, 14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen ortaokul müdürü M.Ş. tutuklandı.

Bekir Bozdağ ile görüşmek isteyen, Adalet Bakanlığı önünde oturan Gülistan Doku’nun ailesi polisler tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Tekrar Adalet Bakanlığı önüne gitmek isterlerken polis tarafından engellenerek, otelden çıkmalarına dahi izin verilmedi. HDP’nin Gülistan Doku için araştırma komisyonu kurulması önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Şişli’de Tugay Adak isimli silahlı kişi boşanma aşamasında olduğu kadını rehin almak istedi, vurularak yakalandı.

Köpeğe cinsel istismar davasında sanığın adli kontrol şartı kaldırıldı.

Üç gün önce gözaltına alınan ve kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki Yeni Demokrat Kadın üyesi Ceren Ağaç’a ulaşıldı. Ceren “Psikolojik şiddete ve çıplak aramaya maruz kaldım. Şimdi serbestim,” dedi.

Dilek Kaya’yı katleden astsubay Yusuf Çalışkan’ın yargılandığı davada mahkeme sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verirken cezada indirim uygulanmadı.

PornHub’ın gizli çekim, tecavüz ve çocuk istismarına dair görüntüler barındırdığı, bu içerikleriyle ayda 3,5 milyardan fazla kez ziyaret edildiği ortaya çıktı.

Kaos GL Derneği, LGBTİ+’ların İnsan Hakları 2021 Raporuna göre; 2021’de LGBTİ+’ların en çok ifade özgürlüğü engellendi, en az sekiz nefret cinayeti raporlandı, LGBTİ+ aktivistlerine işkence arttı, LGBTİ+ derneklerine idari baskı yoğunlaştı.

“Türkiye Medyasında Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Haberleri” raporuna göre cinsel sağlık haberleri kapsayıcı değil, LGBTİ+’lar temsil edilmiyor.

Evli olduğu kadını tayt giydiği gerekçesiyle öldüresiye döven Zafer Bozkurt isimli erkek, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 14 yaşındaki Lale Narin Görmez, dere kenarında ölü bulundu.

Isparta’da 20 yaşındaki Merve Başkal isimli kadın yalnız yaşadığı evde ölü bulundu.

Uşak’ta 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan bakkal, üçüncü duruşmada beraat etti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.