Doktor/klinik psikolog Murat Paker hakkında açılan davada mahkeme, Paker’in danışanına cinsel saldırıda bulunduğuna hükmetti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisine sistematik şiddet uygulayan Nurettin Gider’i öldürdüğü için müebbet hapis cezası alan Nevin Yıldırım’ın mahkeme kararının onanmasını istedi.

Malatya’da M.D., B.D., M.B. ve O.B.’nin 9 yaşındaki bir çocuğa aylarca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Antalya’da bekçiler bir trans kadına saldırdı, kadın başına aldığı darbelerle hastanelik oldu.

Antalya’da kimliği bilinmeyen kişi/ler naylon yakıp bir kedinin gözlerine damlattı.

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Fakültesi Sosyal Psikoloji ders kitabında tezgahtar kadınların çekici olduğu, kadını cinsiyetine uygun rolleri oynamasının çekici yaptığı gibi “bilgiler”in yer aldığı ortaya çıktı.

AKP ve CHP’nin tanımıyla “erken yaşta evlilik mağdurları” için af tasarısı gündeme geldi, çocuğa cinsel istismar suçu ile hüküm giymiş 10 bin erkeği kapsayacak bir aftan söz ediliyor.

Rus LGBT Ağı, Çeçenistan’da 40 eşcinselin aralık ayından bu yana gözaltında olduğunu ve iki kişinin işkence ile öldürüldüklerini açıkladı.

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç, kadınların şiddete uğradığında şikayetçi olmalarının şiddeti artırdığını, var olan yasanın eşleri barıştırmak yerine ayırdığını bildirdi.

Somali’deki Eş Şebab örgütü bir kadını önceki kocalarından boşanmadan evlendiği gerekçesiyle recm etti.

Michigan State University’nin vekil rektörü John Engler cinsel tacize uğrayanların ilginin tadını çıkarttığını söyledi, tepkiler sonucu istifa etti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.