Tiyatro Medresesi’nin kurucusu ve Seyyar Sahne’nin yönetmeni Celal Mordeniz’in “çalışma” adı altında kadın oyuncuları taciz ettiği ve cinsel saldırıda bulunduğu sosyal medyada ifşa edilerek ortaya çıktı.

Terzi Mermer maden şirketinin patronu Fatih Uygun, maden mühendisi kadın çalışanını işyerinde alıkoydu ve şiddet uygulayarak kolunu kırdı. Fatih Uygun savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı’ya yardım eden kardeşi Mertcan Avcı Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi.

Giresun’da Sinan Tırsi 7 yaşındaki yeğeni İkranur Tırsi’yi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklandı.

Uluslararası LGBTI Birliği’nin Avrupa Teşkilatı’nın raporuna göre Avrupa ve Orta Asya’da basında ve resmi açıklamalarda nefret söyleminde kayda değer bir artış oldu.

Adana’da torununa cinsel istismarda bulunan mimar A.A. 28 yıl ceza almasına rağmen hastalığı gerekçesiyle mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Samsun’da Oğuz B.E karısını boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Nesibe Betül Tüysüz 13 gündür kayıp.

Diyarbakır’da ismi öğrenilemeyen bir erkek Gülistan Şaylemez’i öldürdü.

Bolu’da E.Y bir köpeğe cinsel saldırıda bulunurken yakalandı.

Ankara’da “Kadın üniversitesi istemiyoruz” diyerek eylem yapan üniversite öğrencisi kadınları polis gözaltına aldı.

Şubat 2018’de yeni bir hayata başlamak için Dubai’den kaçmaya çalışırken yakalanan Prenses Latifa, Dubai kralı ve BAE Başkan Yardımcısı olan babası Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından hapis tutulduğunu açıkladığı bir video yayınladı.

TBMM AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde çıplak aramaya maruz bırakılan kadınlar için “O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” dedi.

Bir cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.