İstanbul’da Emre Çiçek, aralarında kendisinden ayrılmak isteyen Rabia Kaçmaz’ı öldürmeye teşebbüs ve cinsel saldırının da bulunduğu çeşitli suçlardan mahkum oldu.

Zonguldak’ta Ufuk Ö. kendisinden ayrılmak isteyen kadını ağır yaraladı.

İzmir’de Hasan Ozan Baştosun kendisinden ayrılan Fulya Öztürk’ü öldürdü.

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, e-ticaret sitelerinde LGBT ve gökkuşağı temalı ürünlerin +18 ibaresiyle satışa sunulması gerektiğine karar verdi.

19 öğrencinin 2019’da ODTÜ’de düzenlenen Onur Yürüyüşü sebebiyle yargılanması sürüyor.

ABD Kara Kuvvetlerine bağlı Teksas’taki Ford Hood üssünde kendisine tecavüz eden askeri ifşa eden ve öldürülen Vanessa Guillen hakkında yürütülen soruşturma sonucunda 14 asker görevden alındı.

Muğla’da Tanju Acar karısı Selvan Acar’ı öldürdü.

Ankara’da Salih G. kendisinden ayrılan Vera Chikareva’yı yaralamış ve serbest bırakılmıştı; Vera evinde “ölü bulundu”.

İzmir’de Bülent Soro karısı Yazgül Soro’yu öldürdü.

Erzurum’da Raci Aslan kendisinden ayrılan Gülçin Karabıyık ve kızı Cansu Arslan’ı öldürdü, diğer kızı Burçin Arslan’ı yaraladı.

Yargıtay, şiddet uygulayan koca ile ev işi yapmayan kadını eşit değerlendirdi ve kadın lehine verilen tazminat davasını bozdu.

Emniyet, Batman Gercüş’te cinsel istismara uğrayan çocuk hakkında sosyal medyada paylaşım yapan 27 kişi hakkında adli süreç başlattı.

Yazar Hasan Ali Toptaş ve yazar Bora Abdo cinsel taciz ve cinsel saldırıda bulunmaktan sosyal medyada ifşa edildi. Edebiyat dünyasının #metoo’su sürüyor.

AKP milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Adalet Bakanı’ndan evlenen çocuk istismarcıları için af istedi.

Türkiye’de de futbol oynayan Robinho’nun tecavüz mahkumiyeti onandı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Raporu, koronavirüs sürecinde kadınların işten çıkarılma oranının erkeklere göre daha fazla olduğunu ve kadınların ev işi yükünün arttığını açıkladı.

Mardin’de Rıdvan O. iki çocuğu ve yeğenine cinsel istismarda bulunmaktan ceza aldı.

Elazığ’da A.S. bir kadını çalıştığı yere çağırarak silahla yaraladı.

Beyaz Tv programcısı Ahmet Çakar yayında beIN Sports direktörü Hande Sümertaş’a “Eğer bir daha saçının başının oynadığını hissedersem beni üzmüş olursun ben de seni üzerim,” buyurdu.

Kırıkkale’de Emine Bulut’un Fedai Varan kendisini öldürmeden önce sığındığı karakoldaki polisler hakkında başlatılan soruşturmaya Kırıkkale Valiliği izin vermedi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.