İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan bir ortaokulda görev yapan Din Kültürü Öğretmeni aynı zamanda Müdür Yardımcısı Çetin O.’nun 10 ila 14 yaşları arasındaki 6 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu, tutuklanmasına rağmen okul yönetiminin “Okulun itibarını zedeleyeceği” gerekçesiyle olayın kamuoyuna yansımasını engellediği ortaya çıktı.

ODTÜ’de bu sene sekizincisi düzenlenecek Onur Yürüyüşü’ne rektörlük izin vermedi, yürüyüş buna rağmen “bütün yasakları yasakla” temasıyla yüzlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Fransa’da  Cinsel Suçlarla Mücadele Yasası’na “15 yaşından küçük tecavüz mağdurlarının, cinsel ilişkiye rıza göstermek için yeterli takdir yetkisine sahip olup olmadığı ve savunmasızlığı hakim tarafından göz önünde bulundurulur” cümlesi eklenerek takdir yetkisi hakime bırakıldı.

2016’da Watsons’ın İstanbul Eyüp şubesinde bir kadına hırsızlık yaptığı iddia edilerek çıplak arama yapılmış, dava açılmıştı, süren davada çıplak arama yapıldığının görüntüleri dosyaya eklendi.
Yozgat’ta Hasan E. karısı Mühibe E.’yi öldürdü.
Edirne’de İsmail Özkan karısı Kıymet Özkan’ı öldürdü.
RTÜK  Planet Çocuk kanalında yayımlanan “Spirit” isimli çizgi filmdeki öpüşme sahnesine ceza kesti, raporda 12 yaşındaki kız çocuğundan “dişi karakter” diye bahsetti.
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş ” Teknisyenim bayan olsun, kadın doğum doktorum bayan olsun diyorsa onlara da bu imkânı sunmamız lazım” dedi.
Kuveyt devlet televizyonunun kadın spikeri ekranda erkek iş arkadaşıyla şakalaştığı için işinden oldu.
Tutuklu eski HDP PM üyesi Pınar Aydınlar cezaevine girişte çıplak aramayı kabul etmediği için darp edildi.
Şili’de tacizci bir profesörün cezasız kalması ve terfi ettirildiğinin anlaşılması üzerine kadın öğrenciler protesto eylemleri başlattı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.