Bodrum Feminist Gece Yürüyüşü’nün basın açıklamasını bize ilettikleri fotolar ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

#Bodrumda8Mart #FeministGeceYürüyüşü

8 Mart’ta sokakları da, meydanları da terk etmiyoruz diyen kadınlar olarak alanlardayız. İtiraz eden, itaat etmeyen, dayatılan kadınlık rollerine karşı mücadele eden kadınlar olarak alanlardayız.
Yaşam hakkımızı savunmak için alanlardayız.

Sistematik olarak yükselen ve sistem eliyle yükseltilen erkek şiddetini durdurmak ve erkek şiddetine ve erkek iktidarlara (patriyarka) karşı verdiğimiz mücadelemiz kadın dayanışmasının direngen politikasıyla mümkün olduğu için alanlardayız.

Patriyarkanın kadın düşmanı politikalarına karşı beş yüz yıldır direnerek mücadele ediyoruz. Bu mücadele tarihi bizlere gösteriyor ki kadınlar nasıl yaşayacaklarına, ne biçimlerle var olacaklarına,hangi sözcüklerle tanımlanacaklarına ve düşüneceklerine kendileri karar verecekler.
Bugün sokaklarda olan biz kadınlar da bu devredilemez var oluş mücadelemizle sokakları terk etmiyoruz, diyoruz
Erkek siyasetin ve patriyarkanın ihtiyaçları için bizlere biçilen rolleri ve hayatları asla kabul etmeyeceğiz, erkeklerin her alanda ürettiği şiddeti ve şiddet siyasetine karşı mücadele edeceğizmizi sürdüreceğiz. Bu mücadele gücünü birbirimizden, gücümüzü feminizmden alıyoruz!

#8Mart2020
#8Mart
#8MartDünyaKadınlarGünü
#ŞimdiKadınlarınZamanı
#KadınlarKentleriniYönetiyor
#8m #8March #8m2020♀️
#8martdünyakadinlargünü
#8marchwomensday
#BuBirFeministİsyan
#PatriyarkayaKarşıGücümüzBirbirimizdenGücümüFeminizmden

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.