Mor Çatı’nın çağrısıyla İstanbul’da yapılan toplantılar sonucunda, “Bağır herkes duysun erkek şiddeti son bulsun” başlığı ile Dayağa Karşı Yürüyüş’ün 20. yılında bir broşür çıkarılması, Yoğurtçu Parkı’nda 13 Mayıs’ta basın açıklaması yapılması ve 20 Mayıs’ta bir kadın şenliği düzenlenmesine karar verildi. Kolektif bir çalışmayla yürütülen süreci İstanbul ve Türkiye’nin her yerinden 60 civarında kadın grubu destekledi.

Feminist Kolektif imzasıyla çıkarılan broşürde, 20 yılda erkek şiddetine karşı mücadelenin geldiği nokta ile ilgili yazılar, kampanya ve yürüyüşün öyküsü ve feministlerin tanıklıkları, yazıları yer aldı.

Maçka Demokrasi Parkı’nda, 20 Mayıs 2007 tarihinde yapılan şenlikte kadın grupları standlar kurdu, gazete kupürleri ve fotoğraflardan oluşan sergi hazırlandı. Sahnede kadın müzisyenler eşliğinde danslar, horonlar, halaylar oynandı. Feministler tanıklıklarını anlattı, isteyen kadınların kendini ifade edebileceği serbest kürsü kuruldu. Feminist sanatçıların yapıtları, performansları sergilendi.

Yapılan konuşmalara ve tanıklıklara 20 yılın heyecanı ve coşkusu eşlik etti.

https://bianet.org/bianet/kadin/96305-kadini-da-siddeti-de-gorunur-kildik

Bir cevap yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.