Sayıları her gün artan kadın cinayetlerine karşı kadınlar, İstanbul’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne girerek bina camından pankart sarkıtıp basın açıklaması yaptılar. Pankartta, “Her yerde kadın cinayeti, meclis olağanüstü toplansın” yazılıydı.

“Her hafta kocası, babası, erkek kardeşi, oğlu, boşanmak ayrılmak istediği kocası/sevgilisi, müşterisi tarafından öldürülen kadınların ve trans kadınların haberlerini duyuyoruz” diye başlayan basın açıklamasında, devletin kadın cinayetlerindeki sorumluluğu vurgulandı. Meclisin, kadın ve trans cinayetleri gündemi ile olağanüstü toplanması ve bu toplantıda, kadın örgütlerinin belirleyeceği temel önlemler doğrultusunda acil bir eylem planı oluşturulması talep edildi.

Basın açıklamasının son bölümünde kadınlara, “sokakları boş bırakmama” çağrısı yapıldı. Açıklama şöyle noktalanıyordu: “20 Temmuz’da kadın cinayetlerine karşı isyanımızı haykırmak için ev işi, çocuk bakımı dayatmalarına kulak asmadan sokaklara çıkıyoruz! Herkesi de olduğu yerde sokaklara çıkmaya çağırıyoruz! Meclisin olağanüstü toplanması için ses çıkarıyoruz!”

http://www.sosyalistfeministkolektif.org/kampanyalar/parcas-olduklar-m-z/kadin-cinayetlerine-karsi-acil-onlem-grubu/

http://www.sosyalistfeministkolektif.org/eylem-etkinlik/kad-nlar-cinayetlere-kars-aile-bakanl-g-binas-nda-eylemdeydi/

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.