AKP’li milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölen ve soruşturması kapatılan Nadira Kadirova’nın dosyasını inceleyen avukatı, Nadira’nın rahminde sadece erkeklerde olan prostat spesifik antijen (PSA) bulgusuna rastlandığını açıkladı. Nadira’nın annesi ise dosyanın üstünün örtülmemesi yönündeki çağrısını yineledi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Milli Gazete yazarı İsmail Hakkı Akkiraz, koronavirüs tedbirlerini halka duyurdu: “Faiz, içki, kumar, israf, zina, eşcinsellik ve materyalist eğitim yasaklanmalı, Spor Toto, Milli Piyango idareleri, domuz çiftlikleri kapatılmalı, içki fabrikalarının faaliyetleri durdurulmalı”.

İlahiyatçı ve televizyon programlarından bilinen Ali Rıza Demircan’ı Habertürk yayına aldı, o da koronavirüs’ü evlilik dışı ilişki, eşcinsellik ve anal ilişkiye bağladı.

Oyuncu Necati Şaşmaz koronavirüs kapsamında geçirmesi gereken 14 günlük karantina süresini geçirmediği için çocuklarını görmesi engellenince icra yoluna başvurdu ve çocuklarını “aldı”.

Kocaeli’de Mehmet B. koronavirüs tedbirlerini kendi lehine kullanarak boşandığı Cemile B.’den çocuğun geçici velayet hakkını mahkeme onayıyla kazandı.

Türkiye – Yunanistan sınırında kalan mülteci LGBTİ+’lar kendilerini herkesin unuttuğunu söylüyor.

İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, yoksulluk nafakası ile ilgili hazırladığı raporda, Adli Yardım Bürosuna gelen bin 895 dosyanın 430’unda nafakadan vazgeçildiğini, kadınların yüzde 56’sının ise hiç nafaka talep etmediğini belirtti.

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Araştırma Merkezinin (BİSAM)’ın yayınladığı rapora göre, metal işçisi kadınlar eve dönünce de iş yapıyorlar, vardiyalı çalışma ve kreş olmaması en büyük sorunları ve işyerinde ayrımcılığa maruz kalıyorlar.

Sakarya’da C.K. “karısına kızdığı için” oturdukları evi yaktı.

İstanbul’da Serdar T., sokakta Sevgi F.’ye ateş açtı, yoldan geçen Eray E.’yi de yaraladı.

CHP’li Gizem Akkuş İlgezdi’nin raporuna göre Türkiye’de, 2018’de, cinayet işleyenlerin yüzde 97,5’i erkeklerden oluşuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Kız Çocuk Hakları Bildirgesi kitabının müstehcen içeriklere sahip olduğunu ileri sürerek kitabın toplatılması, sorumluları hakkında işlem yapılması için rapor hazırlayarak savcılığa sundu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da piyasadaki kitapları toplatırken çevirmen Burcu Uğuz hakkında dava açtı.

Sakarya’da ayrıldığı hamile sevgilisi F.A.’yı, 7 aylık bebeğini düşürmesi için iş yeri arkadaşına para karşılığı “dövdüren” Tamer Oktay Kara, yargılandığı davada, F.A.’nın kürtaj yaptırmadığını, kendisini evliliğe zorladığını buyurdu.

ABD Futbol Federasyonu Başkanı Carlos Cordeiro, Kadın Milli Futbol Takımı’nı aşağıladığı için özür diledi.

Bianet’e konuşan avukatlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında eve kapanmanın erkek şiddetine maruz kalan kadınların daha çok şiddetle baş başa kalmaları anlamına gelebileceği ve tedbir alınması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Konya’da Bayram Şahin kendisinden boşanmak üzere olan Münevver Şahin’i öldürdü.

Balıkesir’de kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, kadın cinayeti bahanesi ile bir kadını dolandırarak altınlarını çaldılar.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.