2021 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen 19. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü davasında, adliye girişinde gökkuşağı bayraklarına el konuldu. Avukatların “zaten sanıklar aynı zamanda mağdur, derhal beraat” istedikleri yargılamada beraat kararı verilmedi. Mahkeme “mağdur olduğu” iddia edilen polisin kim olduğunun tespit edilmesini istedi ve duruşmayı 23 Aralık’a erteledi.

Ankara’da, 15’inci kattan “atladığı” iddia edilen Eda Nur Kaplan’a (18) cinsel saldırıda bulunma suçlamasıyla savcının haklarında 18’er yıl hapis talep ettiği sanıklar Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu, beraat etti.

Denizli’de, daha önce cinayetten sabıkası bulunan Özgür Günden isimli erkek, Sojida Kalandarova ve Sarvinoz Khaırullaeva isimli iki kadını asitle yaraladı.

Beylikdüzü’nde yaşadığı dairenin altıncı kattaki balkonundan düştüğü iddia edilen ve evli olduğu erkek hakkında karakola daha önce yapmış olduğu bir şikayeti bulunan Ayka Kartal (52) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Çorum’da Nusret Özten (34), evli olduğu Eda Ö.’yü boğmaya çalıştı. Savunmasında, “üç harfliler”in kendisine musallat olduğu için yaptığını iddia etti.

​​Urfa’da Mehmet Aslan (59), kendisinden ayrılmak isteyen Hülya Elkoca’yı (42) uzaklaştırma kararının bittiği gün Down sendromlu çocuğunun önünde silahla vurarak öldürdü. Katil Mehmet Aslan hakkında daha önce uzaklaştırma ve onlarca kere şiddet konusunda şikayet bulunduğu ortaya çıktı.

Ankara’da İdris Nesim isimli erkek, “kontrolünü kaybettiği” bahanesiyle Dilek Ceylan’ı katletti.

Tuncay Kılıç Ataşehir’de bir parkta, evli olduğu Selma K.’yı, görüp yardıma koşanların bulunmasına rağmen bıçaklayarak katletti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı talebiyle olay hakkında yayın yapmak yasaklandı.

Ülkücü eski vekil Ahmet Çakar, oyuncu Melis Sezen’in bir ödül töreninde giydiği kıyafeti Akit’in televizyonunda hedef aldı. Sutyen giymeme suçu uyduran Çakar, eleştirildi ve sosyal medyada alay konusu oldu.

Cinsiyetçi sataşmalarıyla kariyer inşa eden Mehmet Ali Erbil, Quality Ödül Töreni’nde sunucu Melike Öcalan’a “Güzelleşmişsin kız. Elimi değdirdiklerim meşhur oluyor ama sana değdiremedim elimi” dedi, şaşıran Öcalan tepkisini dile getirdi.

Siyasal İslamcı bir grup, Eskişehir valiliğinin Anadolu Fest’i de içeren kentteki kamusal etkinliklere getirdiği yasağa sahip çıktı ve belediye önünde “valiliğin yanındayız” açıklaması yaptı. “Örf adet ve geleneklerimize tamamen zıt gayri ahlaki ortamlar” olarak tarifledikleri etkinliklerin “sanat, kültür ve müzikte” yeri olmadığını ilan eden grup yasağın yaşam tercihlerine saldırı olamayacağını iddia etti. Aynı anda yasağa rağmen Eskişehir Teknik Üniversitesi kampüsünde Kültür Festivali düzenlendi.

TÜİK verilerine göre, 2021’de, toplam 7 bin 190 kız çocuğu doğum yaptı. Bunlardan 117’si 15 yaşındakilerdi.

Denizli’de, hamile olan Hatice Çatlı, evinin banyosunda ölü bulundu. Yapılan ön otopside boğazında morluklar, parmak izleri, boğuşma çizikleri tespit edilmesiyle adli kontrolle serbest bırakılan evli olduğu Ramazan Çatlı savcının itirazı ile gözaltına alındı.

Adana’da bir aile sağlığı merkezinde görevli Dr. İ.H.S. (53) hastalarını cinsel olarak taciz ve istismar etmesi nedeniyle valilik tarafından açığa alındı.

Aydın’da iki gündür kayıp olarak aranan Fatma Toprak’ın Büyük Menderes Nehri’nde cansız bedeni bulundu.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.