Yargıtay, başka bir erkekle cinsel içerikli mesaj atan evli kadının kusurunun, kendisine fiziksel şiddet uygulayan kocasından daha ağır olduğuna, erkeğe manevi tazminat verilmesine, kadının nafaka talebinin de reddine hükmetti.

Kaos GL’nin açıkladığı 2018’de Türkiye’de gerçekleşen “Homofobi ve Transfobi Temelli Nefret Suçları Raporu”na göre nefret suçlarının ortadan kaldırılmasının önündeki en önemli engel cezasızlık.

Ailesi tarafından zorla alıkonarak Sakarya’ya götürülen ve 70 gün kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Şule Duman jandarma tarafından kurtarıldı.

ABD’nin Alabama Eyaleti kürtaj yapan doktorlara hapis cezası öngören kanun çıkarmaya hazırlanıyor. Georgia eyaletinde ise yürürlüğe giren kanuna göre fetüste kalp atışı belirlendiği andan (yaklaşık bir buçuk ay) itibaren kürtaj yasak.

AKP YSK temsilcisi Recep Özel, Ekram İmamoğlu’na destek veren sanatçılara “sanatınız da adamlığınız da yalan” buyurdu.

İtalya’da bir kasabada bir spor salonu bir kadını başörtülü olduğu için kabul etmedi.

Antalya’da Veysel Yat kendinden boşanan Gülhanım Doğu’yu öldürdü.

Danimarka’da Kadın Gaziler Derneği son iki yılda 100 kadar kadın askerden cinsel taciz şikayeti aldıklarını açıkladı.

Yalova’nın Çınarçık ilçesinde seçim sonrası CHP’den AKP’ye geçen belediyede AKP’li Belediye Başkanı Numan Soyer kadın büro personelini bir yazı ile temizlik işlerine verdi.

Mardin’de KENT A.Ş.’ye müdür olarak atanan polis Ercan Uysaler’in belediyeye iş başvurusunda bulunan bir kadını taciz ettiği anların ses kayıtları yayınlandı.

Denizli Karakurt Mahallesi muhtarı Yaşar Topbaş’ın çocuğa cinsel istismardan aldığı 4 yıl 2 ay hapis cezası onandı, mazbatası iptal edildi.

Bingöl’de Ömer D. karısı Songül ve çocuğu Efekan’ı öldürdü.

Turgay Cucur kendisinden boşanmak üzere olan Billur Cucur’u öldürdü.

Diyarbakır’da Pakize Hazar’ı trafiğe kapalı caddede zırhlı araçla ezerek öldüren uzman çavuş S.K.’ya mahkeme takdir indirimi uygulayarak 2 yıl 6 ay ceza verdi.10

1 Yorum

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.