Van’da bir lisede bir erkek öğretmen doğum günü olan kadın meslektaşını sarılarak tebrik etti, başka iki öğretmen, birbirlerini kutlayan öğretmenleri idareye şikayet etti, okul müdürü kutlamanın uygunsuz olduğuna kanaat getirerek sarılan öğretmenler hakkında soruşturma açılmasını talep etti. Mahkeme kovuşturmaya yer olmadığına karar verirken Milli Eğitim Müdürlüğü, kadın öğretmene aylıktan kesme, erkek öğretmene ise sürgün cezası verdi. Valilik “Elde edilen görüntüler ve tanık ifadeleri, konusu suç teşkil eden fiillerin okul içinde gerçekleştiğini ortaya koymuştur” açıklamasını yaptı.

Rize’de Kıbledağı Erkek Kuran Kursu’nda öğrencilerin fiziksel şiddete uğradığı hakkında bir vatandaş CİMER’e şikayette bulundu, Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik ise “Çocuklar kendi arasında oynarken, kulakta yara oluşmuş” şeklinde konuştu.

Iğdır’da Umut A. kendisinden ayrılmak isteyen Ebru A.’yı öldürdü.

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi” yayımlandı. İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 2019’da 81.360 kadına yönelik şiddet olayı yaşandı.

Ankara’da Nazmiye K. bebeğinin yanında ölü bulundu.

Amasya’da ilkokul öğretmeni Ahmet B. hakkında 11 çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan iddianame düzenlendi ve serbest bırakıldı.

Manisa’da açık cezaevinden izinli çıkan Abdürrahim Karazeybek, karısı Gülten Karazeybek’i bıçakladı ve kaçtı.

Burdur’da Çavdır Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümü’nde araştırma görevlisi M.Ö.T. hakkında bir öğrenci cinsel saldırı sebebiyle YÖK’e şikayette bulundu. YÖK meslekten çıkarma cezası verdi ancak savcılık bir işlem yapmadı, öğrenci tehditler sebebiyle okulu bıraktı.

Hukuk Fakültesi öğrencisi S.C., Ankara Adliyesi’nde hâkim C.B.’nin odasında tacize uğradığını söyleyerek savcılığa şikayetçi oldu.

Denizli’de tarikat yurdunda 12 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

İstanbul Üsküdar’da B.Ş. isimli bir erkek arabasını park ettiği yere itiraz eden kadını dövdü.

Diyarbakır’da Deniz K. kucağında bebeğiyle öldürüldü.

İstanbul’da trans kadın Ajda Ender, 2005’ten beri apartmanındaki kişiler tarafından transfobik şiddete maruz kaldığını açıkladı.

Murat Cem K.’ye kendisinden boşanan Zeliha Erdemir’e şiddet uyguladığı gerekçesiyle takılan kelepçe bozuk çıktı.

İstanbul’da İsmail Kaya kızı Tuğba Kaya’yı öldürdü.

Karabük’te İsmail A. “Misafiri yalnız bıraktın” diyerek eşinin koluna kaynar su döktü.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.