Türk Telekom spor kulübünün çocuk basketbol takımında koç ve yardımcısının 11-14 yaş arasındaki erkek çocuklarını bir otel odasında sırayla taciz ettiğine dair görüntülere erişildi ve böylece cinsel istismar yaşandığı ortaya çıktı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde TRT’yi “bir aile olarak tasvir edebileceğimiz bir kurum” diye tarifledikten sonra, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilişkin soruya cevaben: “Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision’la ilgili olarak ‘Siz saptınız değerlerinizden.’ dedim. O düzelirse tekrar Eurovision’a gireriz,” dedi.

Selçuk Üniversitesi’nde bir daire başkanlığının özel kaleminde çalışan kadın, başkanın kendisini odasına çağırarak taciz ettiği iddiasıyla şikayetçi olunca Konya Valiliği  ‘yeterli delil olmadığı’ gerekçesiyle soruşturma izni vermedi; üniversite ise olayı soruşturmak veya tacizciyi cezalandırmak yerine tacize uğrayan kadını disiplin cezası, 2 gün yevmiye kesintisi ve görevinden alarak sürgün etme yollarıyla cezalandırmayı seçti.

Hâlihazırda kürtaja sadece tecavüz vakalarında ve annelerin sağlık sorunu yaşadığı durumlarda izin verilen Arjantin’de senato, kadınlara hamileliklerinin ilk 14 ayında kürtaj hakkı sağlayacak olan ve aylardır tartışılan yasa tasarını 31’e 38 oyla reddetti.

Alanya’da çocuğuna hatıra olsun diye denizkızı kostümüyle fotoğraf çektiren 8 aylık hamile Elif Demir ve birlikte yaşadığı İsmail Saygılı, “Burada böyle çekim yapamazsınız” diyen mahalle muhtarı ve 7 kişi tarafından taşlanarak 1 saat boyunca rehin alındı; Saygılı, muhtar İbrahim Görgülü’nün kendilerini “Sizin kafanızı taşa sürterim. Kıvılcım çıkartırım. Devletin verdiği bu silahla sizi öldürürüm,” diye tehdit ettiğini söyledi.Pakistan ‘ın Gilgit Baltistan bölgesinde 12 okula kızların eğitim görmesine karşı çıkan gruplarca saldırı düzenlendi.

‘Yasak Elma’ adlı dizinin setinde, kostüm asistanını taciz ettiği gerekçesiyle oyuncu Talat Bulut hakkında açılan soruşturmada Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, sette o an bulunan 5 kişinin şahitliğine rağmen “dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği”ni söyleyerek takipsizlik kararı verdi.

Kadın öğrencilerin Japonya’nın tanınan tıp fakültelerinden Tokyo Tıp Üniversitesi’ne (TMU) girişlerini sınırlamak amacıyla sınav notlarının değiştirilmekte olduğu ortaya çıktı.

Kırklareli’nin Kavaklı beldesinde Önder Uysal alt katta yalnız yaşayan teyzesi Nuriye Yasak’ı evde gürültü yaptığı için kavga ettikleri sırada bıçakla yaraladı ve kazmayla başına vurarak öldürdü.
Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson peçe takan kadınları “posta kutusu” ve “banka soyguncularına” benzetti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.