İngiltere’de şirketler/kurumların devlete sundukları “toplumsal cinsiyet ücret farkı” raporlarına göre, 10 şirketten 8’i erkeklere daha fazla ücret ödüyor. Yalnız ücret eşitsizliğinin değil, mesleklerin farklı düzeylerinde kadın-erkek dağılımının da tespit edildiği sonuçlara göre, kadınlarla erkekler arasındaki fark en çok inşaat, finans ve sosyal güvenlik ile eğitim alanlarında açılırken eşitliğe en yakın tablo sağlık ve sosyal hizmetler ile konaklama ve yemek sektöründe görünüyor.

Trabzon’da AKP’li Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu katıldığı toplantıda konuşan Trabzon İl Müftülüğü görevlisi Ayşe Yılmaz’ın konuşmasını “Sen kimsin de bize vaaz veriyorsun? Bu kadın nereden çıktı? Bu ne iş. Erkekler kadınlardan vaiz mi alırmış? Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok” diyerek kesti, mikrofonu kapattı, ardından salon ışıkları söndürüldü.

Tarsus Kadın Cezaevi’nde 100 kadına “askeri nizam”ı reddettikleri için disiplin cezası verildi.

Afyonkarahisar’da bir okulda, okula dışarıdan gelen D.C.’nin onun üzerinde çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Batman’da üç çocuğun amca ve dayılarının cinsel istismarına uğradığı öğrenildi.

Muğla’da 8 öğrenciye cinsel tacizde bulunan müdür yardımcısı D.B. serbest bırakıldı.

Antalya’da evli Etem Öztürk’ün sosyal medyada “tecavüze karşı idam” paylaşımları yaparken 14 yaşındaki bir kızı ailesinin de rızasıyla istismar ettiği, onunla nişanlandığı ve hapis cezası aldığı haber oldu.

Niğde’de Coşkun Y. kendisini terk eden karısı Sibel’i sokakta tabancayla öldürdü, annesini ağır yaraladı.

Ümraniye’de Duygu Kadakal’ı öldüren Hakan Kadakal’a “aldatılma düşüncesi” gerekçe gösterilerek haksız tahrik indirimi uygulandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.