Hekim Ç.B’ye tecavüz suçundan dokuz yıl hapis cezası alan ve tutuklanan Prof. Dr. Hasan Bilgili, Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından meslekten süresiz olarak men edildi. Ankara Tabip Odası, komisyonun raporu doğrultusunda, aynı davada yer alan ve delil kararttığı belirtilen Hüseyin Şenyurt’un Türk Tabipleri Birliği Disiplin Yönetmeliği’nin ‘geçici olarak meslekten alıkoyma cezası’ hükümleri kapsamında altı ay süreyle meslekten men edilmesine karar vermişti.

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Osman Ozan’ın seks işçisi kadınların dava dosyalarını cinsel ilişki karşılığında kapatmayı teklif ettiği ortaya çıktı. Kadınların cep telefonunda savcı Ozan’ın yazışmalarının görülmesi sonrasında Ozan meslekten ihraç edildi.

JINNEWS’in her ay hazırladığı şiddet çetelesine göre, Ağustos ayında 30 kadın ve altı çocuk öldürüldü, 18 kadın ile üç çocuk da şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

İstanbul Esenler’de bir kadını sözlü taciz edip ardından silah doğrultan Yavuz Sevgin isimli erkeğin 24 suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Adana’da Şermin Sarı, uzaklaştırma kararı aldırdığı Erhan Poyraz tarafından işkence edilerek öldürüldü.

Aydın’da Mustafa Aydoğdu, iki ay önce evlendiği Necla Aydoğdu’yu öldürdü.

Mardin’de intihar ettiği söylenen Hanife Özsoy isimli kadın yaşamını yitirdi.

Adana’da boşanma aşamasında olduğu Ali Özahi ile tartışırken balkondan “düşerek” şüpheli bir şekilde ölen Sezay Koçak’ın annesi Fatma Koçak kızının “şüpheli” ölümü için adalet arıyor.

Diyarbakır’da boşanmak isteyen Gülizar Kahraman’ı öldürmek amacıyla silahla yaralayan Aziz Kahraman’ın “kasten yaralamaktan” yargılandığı davanın ilk duruşması Diyarbakır’da görüldü. Gülizar Kahraman, tutuklu yargılanan Aziz Kahraman tahliye edilirse kendisini öldüreceğini söyledi.

Eski sevgilisi M.Ö.’yü Bursa Mudanya kaymakamıyken kaçırıp, ormanlık alanda şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında dava açılan Vali Orhan Çiftçi için savcılık, “cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlamasıyla 14 yıla kadar hapsini istedi.

Diyanet TV’de yine kadın düşmanlığı var. Bu sefer Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, katıldığı bir programda kadınların düğün davetlerindeki giyimlerini hedef alarak, “Salona bir giriyorum, hanım kardeşlerimiz bana kızmasınlar, sanki giyecek elbise yok, perişan. Niye böylesiniz? Allah, camiye girerken örtün, düğün salonuna girerken açıl diye bir emir mi verdi?” dedi.

Muğla’da çalıştığı iş yerinde alacağını istediği için 24 temmuz’da patronlarıyla tartışan ve öldürülen Zehra Bayır’ın faillerinden İlimder İlter’in evinde kan izleri bulundu.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.