Yargıtay 14. Ceza Dairesi üyesi, mağdura tecavüz etmek isterken ereksiyon olamayan sanığa verilen “tecavüze teşebbüs” cezasını fazla buldu; “Fail isterse cinsel organı yerine başka bir organını veya bir cismi sokarak suçu tamamlayıp neticeyi elde edebilir. Elinde imkan olduğu halde bunu yapmamış olması lehine düşünmeyi ve değerlendirmeyi gerektirir” gerekçesiyle karşı oy kullandı.
Yargıtay kazada hayatını kaybeden ev kadınını asgari ücretli saydı.
Erzurum Çat’ta kurulan Kadın Dinlenme Evi ve Koordinasyon Merkezi, AKP’li belediye başkanı Melik Yaşar tarafından “Erkekler girip çıkıyordu, şekilsiz şemalsiz oturuyorlardı” denilerek kapatıldı.
Ataşehir’de temizlik işçisi kadın camları silerken 4. kattan düştü.
Uzman doktor Özgür T.’nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman’ın annesi ve avukatı, genç kadının intihar etmediğini, Özgür T. tarafından öldürüldüğünü düşünüyorlar.
Ceren Damar’ın katili Hasan İsmail Hikmet, haksız tahrik indiriminden yararlanabilmek için cinayetten dört ay sonra “ilişkimiz vardı” yalanına sığındı.
bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği rapora göre erkekler Temmuz’da en az 24 kadını öldürdü.
İmam nikahlı eşi tarafından öldürülen Ülviye İnci’nin son çığlığı “beni kurtarın” oldu.
Ayrılmak istediği sevgilisi tarafından dört el ateş edilerek öldürülen Gülay Şimşek’in, katil ile aralarından geçen konuşmayı delil olarak videoya çektiği ortaya çıktı.
Özge Sazlı, şizofreni hastası olduğu öne sürülen abisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Hasan A., birlikte dolaşırken gördüğü kız kardeşi Gurbet A. ile erkek arkadaşını bıçakla yaraladı.
Sekiz yıldır kayıp olan Merve Koçer’in öldürülerek gömüldüğü belirlendi.
Köşe yazarı Zeki Gül sezaryen ile doğuma karşı çıktığı yazısında, doğumu gerçekleştiren kadınların isteğini ve kararını yok sayarak “Doğum sancısı doğacak bebek için son derece değerlidir” diye buyurdu.
“Araştırma verileri iki kadından birinin işyerinde cinsel tacize uğradığını gösteriyor” diyen oyuncu Emma Watson, işyerinde tacize uğrayan kadınlar için destek hattı kurdu.
Romanya’da otostop yaparken kaçırılıp öldürülen 15 yaşındaki Alexandra Macesanu için ülkenin Eğitim bakanı, “Yabancıların arabasına binmemesi gerektiğini bilmeliydi” diye zırvaladı. Bakan görevden alındı.
Britanya’da tecavüz sonucu dünyaya geldiğini öğrenen bir kadın babasının yargılanmasını istedi ancak esas kurban olmadığı gerekçesiyle şikayeti reddedildi.
Nepal’de erkeklerle aynı işi yaptıkları halde daha az kazanan inşaat işçisi kadınlar örgütlenmeye çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.