Yetmişten fazla kadının cinsel taciz ve saldırı ile suçladığı Hollywood’un en ünlü yapımcılarından Harvey Weinstein New York polisine teslim oldu ve 1 milyon dolar kefalet karşılığı serbest bırakıldı.

İzmir’de R.Y. cinsel istismardan şikayetçi olmak için adliyede beklerken polis memuru F.D. tarafından cinsel istismara uğradı. F.D., “çocuğa cinsel istismar”dan açılan davada kendisini “şeker hastalığım olduğu için cinsel problemlerim var, mağdur bana iftira atıyor” diyerek savundu.

Oscar ödüllü Morgan Freeman kendisine yöneltilen cinsel taciz ve saldırı suçlamalarına yönelik olarak beni “Weinstein ile bir tutmayın” dedi.

Antalya’da 2.5 yaşında Suriyeli bir çocuk düştüğü gerekçesiyle hastaneye götürülünce cinsel istismara uğradığından şüphelenen doktor jandarmaya haber verdi, 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da Haydarpaşa Numune Hastanesi, Siyami Ersek Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tuzla Devlet Hastanesinde çalışanı binlerce kişi kreş talep etti, başvurular sonuçsuz kaldı.

Ankara Valiliği, Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi’nin LGBTİ kısa film seçkisini “toplumsal hassasiyetler”i gerekçe göstererek yasakladı, katılımcılar filmi telefonlarından izledi.

İstanbul Kağıthane’de bir sokakta karısı Nevin T.’yi döven Mehmet T. etraftakiler tarafından dövüldü.

İstanbul Ümraniye’de üç kadın kendilerini taciz eden bir grup erkek tarafından dövüldü, etraftakiler hiçbir şey yapmadı.

Kars’ta Sezen Alkan yıllardır şiddet gördüğü, devlete başvurduğu ancak kurtulamadığı kocası Barış Alkan tarafından öldürüldü.

Maraş’ta teyzesi Hanife Akdişli’yi öldüren Bünyamin Mahsereci suçu “Suriyeli komşular”ın üzerine atmaya çalıştı.

Uluslararası Af Örgütü raporunda Boko Haram’ın esaretinden kurtulan kadınların, bu kez de açlık ve kıtlıktan kaçmak için Nijerya ordusu tarafından tecavüze boyun eğmeye zorlandıklarını açıkladı.

Ankara’da bir plazanın 20. katından “düşerek” öldüğü iddia edilen Şule Çet’in ölümünde plazanın ortağı Ç.A.’dan şüpheleniliyor.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.