Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde Prof. Dr. Hasan Bilgili‘nin cinsel saldırıdan yargılandığı davada mahkeme yine tutukluluk kararı vermedi. Kararı eleştiren CHP’li Fatma Köse ise emniyete giderek ifade verdi.

Bursa’da karısı Zeynep A.’ya defalarca şiddet uygulayan Emrah A.’ya mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı.

Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın davadaki savunmaları neticesinde Ankara Barosu soruşturma başlattı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kadın haber ajansı JinNews’un sitesini dokuzuncu kez erişime engelledi.

Meksika’da kadın cinayetleri protestoları sürüyor, kadınlar Anayasa Mahkemesi’ni ateşe verdi.

Oyuncu Berna Laçin’in kadına yönelik şiddet hakkındaki tiyatro oyunu Samsun’da engellendi.

Kınalıada’da kız çocuklarına sistematik cinsel istismar uygulamaktan yargılanan İ.K. 30 yıla mahkum edilirken T.K., S.B., M.B. ve C.T. beraat etti.

Antalya’da Zehra Demir’in taciz ve tehditleriyle intihar etmesine neden olan Süleyman Taruk’a mahkeme ceza vermedi.

Çok sayıda kadına cinsel taciz ve saldırıda bulunmakla suçlanan Hollywood yapımcısı Harvey Weinsten “üçüncü derece tecavüz” suçundan ceza aldı.

Diyanet’e bağlı rehberlik bürolarının şiddet gören kadınlara verdiği tavsiyelerin kadınları yasal mekanizmalara yönlendirmekten uzak olduğu açıklandı.

İzmir’de Konak Belediyesi kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için afişlerinde makyajla şiddete uğramış kadınları kullandı.

Elazığ’da Alperen Ocakları’nda bir çocuğa işkence ve cinsel istismarda bulunmaktan açılan dava sonuçlanmazken olayı ortaya çıkaran gazeteci Barış Terkoğlu soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırıldı.

Adana’da şiddet ve çocuk istismarından tutuksuz yargılanan baba M.A.K. hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Urfa’da O.Ç. kendisine “ikinci eş” olmak istemeyen Zeliha Armağan’ı öldürdü.

İstanbul’da minibüs şöförü Alican V. ters yolda ve güzergah dışı giderken Nigar Arkeş’e çarparak onu öldürdü.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.