Yeni tip koronavirüs, Covid-19 tedbirleri sürecinde Birleşik Krallık’ta Social Development Direct’in hazırladığı rapora göre, henüz veriler kısıtlı da olsa, salgın sürecinde erkek şiddeti artıyor ve kadınlar ilgili mekanizmalara ulaşmada zorluk yaşıyor. Türkiye’de de kadın örgütleri de, kadınların evlere kapatıldığı bu süreçte şiddetten korunmak için engellerle karşılaştıklarını duyuruyor.

TBMM’nin gündemindeki ceza infaz indirimi paketinde öngörülen affın kapsamına bazı suçlar terör denerek dışarıda bırakılırken cinsel saldırı suçları kapsanıyor. HDP’li Meral Danış Beştaş, dünyada af indirimlerinin devlete işlenen suçlarda gündeme geldiğini Türkiye’de ise tersi olduğunu belirtti.

Rize’de Ali Rıza H. kendisinden boşanan Hatice Kurt’u öldürdü.

Antalya’da otel sahibi Bora T. ve Çağrı U. Meryem U.’ya cinsel saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklu yargılanırken serbest bırakıldılar.

Bursa’da Osman Kariman eski sevgilisi Özlem Mutlu’yu öldürdü.

Antep’te Mahmut S. oğlundan ayrılmak isteyen Buket S.’yi bıçakladı.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Nadira Kadirova’nın avukatı dosyaya takipsizlik kararına itiraz etti ve dosyada önemli detayların atlandığını açıkladı.

Diyarbakır’da astsubay Y.Ç. sevgilisi Dilek Kaya’yı öldürdü.

Aylardır kayıp olan Gülistan Doku ve Şefika Yasa’dan hâlâ haber yok.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.