Bakırköy’de polis kurşunuyla öldürülen Yağmur Alparslan’ı vuran polisler serbest bırakıldı.

Erzurum’da çocukların beş ay boyunca cinsel istismara maruz bırakıldığı Kuran kursunda üç müfettiş görevlendirilerek resen soruşturma başlatıldı. Diyanet, tecavüzden ceza alan Kuran kursu çalışanlarını göreve iade etti.

Ceren Damar Şenel’in katili Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak hakkında; duruşmadaki savunmasında ve sosyal medyadaki paylaşımlarında Şenel için kullandığı ifadeler nedeniyle 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Gülben Ergen’in tehdit iddiasıyla dava açtığı eski eşi Erhan Çelik beraat etti. Karara itirazın ardından Çelik, 6 bin lira para cezasıyla cezalandırıldı.

AK Partili Eyüpsultan Belediyesi, İstanbul Valiliği’nden aldığı onay ile “Oraya gidenlerin kocaları sürekli olay çıkarıyordu” gerekçesi ile ilçedeki kadın sığınma evini kapatma kararı aldı.

Bursa’da Muhammet E., annesi Azime Akman’ı katletti, üvey kardeşi Merve A.’yı yaraladı.

Bursa’da Bilal Ağır, boşanma aşamasında olduğu Yasemin Ağır’ı katletti.

İstanbul’da Cihan Arda, amcasının eşi Arife Arda’yı silahla vurarak öldürdü.

Konya’da cinsel istismar davasında “teşebbüste kaldı” denilerek ‘iyi hal’ indirimi uygulandı.

Gebze’de kırmızı ışıkta duran iki otomobile kar maskeli kişiler ateş açtı. Saldırıda Emine Çöp ve Tuğçe Temiz öldü.

Sri Lanka’da 7 Şubat’ta greve çıkan binlerce hemşire grev yasağını reddetti.

HDP’li vekil Ayşe Sürücü’nün aracına ateş açıldı.

AKP’nin 6’ncı Yargı Paketi’ndeki nafaka düzenlemesine karşı çıkan kadınlar, Kadıköy’de bir araya geldi. Nafakaya sınırlama getirilmesine izin vermeyeceklerini söyleyen kadınlar, “Nafaka lütuf değil haktır vazgeçmiyoruz” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’nin iptaline ilişkin davada, Danıştay kararına yapılan itiraz Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca değerlendirilerek reddedildi. 15 üyeli kurulun beş üyesi ise karşı oy kullandı.

Kadıköy’de Kadın Meclisleri Platformu’nun zamları protesto etmek istediği eylemde polis, tencere ve tavaların ‘yaralayıcı unsur’ olduğu gerekçesiyle kadınların alana girmesine izin vermedi.

Taliban rejiminden kaçan kadın milletvekili Shinkai Karokhail “Dünya eski hayata dönmeyi reddeden Afganistan kadınlarını dinlemeli,” dedi.

Erkekler, 2021’de en az 339 kadını, aralarında bebeklerin de olduğu en az 34 çocuğu öldürdü, 96 kadına tecavüz etti, 772 kadını seks işçiliğine zorladı, 424 kadını taciz etti, 208 çocuğu istismar etti, 793 kadına da şiddet uyguladı.

Nafaka dekontuna “haram olsun” yazan erkeğe 15 bin TL manevi tazminat cezası verildi.

İstanbul’da bir kadın kuaförüne içeride müşteriler varken beş el ateş edildi.

Adnan Oktar’dan kurtulan kadınlardan biri, “Adnan Oktar tarafından 20 yaşında anestezi almadan burun ameliyatı yaptırılmaya zorlandım,” dedi.

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı, daha önce Pınar Gültekin’in kendisini bıçak ile tehdit ettiği iddialarını kanıtlayamadığı için şimdi de “Beni beraberliğimizi karıma söylemekle tehdit etti” diye iddiada bulundu.

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi, üniversite öğrencisi Yağmur Önüt’ü pompalı silahla öldüren Egemen Vardar’ın yargılama aşamasındaki tutum ve davranışlarını ‘iyi hal’ göstererek 20 yıl hapis cezasını 16 yıl 8 ay hapis cezasına düşürdü.

Muğla’da sahte iş ilanı üzerinden kadınları fuhşa zorlayan çeteyi ifşa ederek dava açan S.F.Y.’nin Bodrum’daki evine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler dava dosyalarını çaldı.

Ankara 46. Asliye Ceza Mahkemesi, çocuk istismarı videolarını yaydığı gerekçesiyle yargılanan ve cinsel dürtülerinin üst düzeyde olduğunu iddia eden sanık hakkında, “1 yıl boyunca ilaçlı psikiyatrik tedavi uygulanmasına” karar verdi.

Uşak’ta Önder Bulut, evli olduğu Nazife Bulut’u ormanlık alanda ateşli silahla vurarak katletti.

Kırklareli’de kadın doktora cinsel saldırıda bulunan başhekim Abdullah Çiftçi’ye ceza indirimi uygulandı.

Eskişehir’de takip ettiği kadını ağzını kapatarak kaçırmaya çalışan zanlı, kamera görüntülerinden tespit edilerek yakalandı.

Maraş’ta sekiz aylık hamile kadın evinde ölü bulundu.

İki aylık bebeğini döven Yunus Göç isimli erkek mahkemede “neden dövdüğümü bilmiyorum” dedi.

Fethiye’de hamile eşi Semra Aysal’ı kayalıklardan iterek öldüren Hakan Aysal’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan’ı darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davada tanıklar “Feyza’nın saçı başı dağınık ve yüzünde darp izleri vardı” dedi.

İsveç’te şiddet uyguladığı için çocukları alınan adam, Erdoğan’dan yardım istedi.

Tarlabaşı’nda trans kadınlar, kendilerinden “cadde parası” adı altında haraç kesildiği, cinsel şiddet uygulandığı ve tehdit edildikleri için İHD LGBTİ+ Hakları Komisyonu’na başvurdu. Komisyon suç duyurusunda bulunacaklarını ve koruma talep ettiklerini belirtti.

Ağrı’da 2018 yılında kaybolan ve 18 gün sonra cesedi bulunan dört yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin davada yerel mahkemenin sanıklar hakkında verdiği beraat kararı, İstinaf tarafından onandı.

Milano Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında bir kadına yönelik toplu cinsel saldırı suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan Brezilyalı futbolcu Robinho için uluslararası yakalama kararı çıkartmak amacıyla başvuruda bulundu.

Muğla’da Hüseyin Kara, oğlu Cavit Kara’yı evlenmek istediği kadına karşı çıktığı için öldürdüğünü söyledi.

İki yıl önce bir öğrencisini kaçırmakla suçlanan İmam Hatip Okulu Müdürü Mustafa K., öğrencileri taciz ettiği suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Hindistan’da 14 kadınla evlenip hepsini dolandıran adam tutuklandı.

Balıkesir’de Kadir Meşe, evli olduğu dört aylık hamile Hazal Alpyörük’ü bıçaklayarak öldürdü.

İtalya’da rahiplerin tacizine uğrayanlar adalet için kampanya başlattı.

MİT mensubunun cenazesini haberleştirdiği gerekçesiyle hakkında açılan davada hapse mahkum edilen gazeteci Hülya Kılınç, Manisa’da cezaevine “Ahlak Masası” yelekli polis tarafından götürüldü ve bu şekilde basına görüntü verildi.

Samsun’da öğrencilerine taciz iddiasıyla tutuklanan öğretmen hakkında 110 yıl hapis cezası istendi.

Beşiktaş’ta bir ilaç firmasında genel müdürlük yapan 28 yaşındaki B.H. “yoruldum” yazılı bir not bıraktıktan sonra çalıştığı binanın 23. katından atlayarak hayatına son verdi.

Cinsel istismar sanığı duruşmada “Ben mahkemeye, savcıya teşekkür ediyorum. Beni istismardan suçlamadı, hayata bağladı,” dedi.

Belçika’da dört kadını öldürdüğü için müebbet hapse mahkum edilen Osman Çallı Türkiye’de üç yılda serbest bırakıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı fetvasında, erkeğin istemesi halinde eşini gıyabında ‘boş ol’ diyerek boşayabileceğini buyurdu.

Prens Andrew, kendisini cinsel istismarla suçlayan Virginia Giuffre ile bir yardım kuruluşuna önemli miktarda bağış yapması şartıyla anlaşmaya vardı.

Eski manken Firdevs Alkan, evinde şüpheli şekilde ölü bulundu.

İzmir’de köpeklere taş atan erkek kendisini uyaran kadınları darp etti.

Şişli’de, bir mağazada çalışan kadına cinsel tacizde bulunan erkek, olayın sosyal medyada tepki toplamasının ardından yakalandı. Olay sonrası şikayetçi olmak için polise giden Kübra S., “Çalışırken üzerinde etek mi vardı?”, “Adam sana temas etmemiş bundan bir şey olmaz” gibi sorulara maruz bırakıldığını açıkladı.

Endonezya’da İslami bir yatılı okulun sahibi ve din öğretmeni olan Herry Wirawan, 13 öğrenciye tecavüz etmekten ömür boyu hapse mahkum edildi.

BBC tarafından yapılan araştırma, sosyal medya uygulaması Telegram’da çok büyük çapta şantaj ve taciz olayları olduğunu ortaya çıkardı.

Başak Cengiz’i, kaldırımda yürüdüğü sırada kılıçla katleden Can Göktuğ Boz hakkında verilen Adli Tıp Kurumu raporunda ‘kendisinde ceza sorumluluğunu etkileyecek veya ortadan kaldıracak mahiyette herhangi bir akıl hastalığı veya akıl zayıflığının tespit edilemediği’ belirtildi.

Giresun’da Hüseyin Can Gökçek, internette tanıştığı 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü boğazını keserek katletti.

Yargıtay, sevgilisi Özgür Özen’in ‘olası kastla ölümüne neden olmak’ suçundan 16 yıl 8 ay hapse mahkum edilen Yücel Düzenli’ye verilen cezayı az buldu ve ‘İntihara sürükleyen kasten öldürmeden sorumlu tutulur’ gerekçesi ile ömür boyu hapis istemiyle yargılanmasına hükmetti.

İstanbul Beyoğlu’nda erkek şiddetini engellemeye çalışan esnafa bir grup sopa ve kılıçlarla saldırdı.

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Reynmen’e Bircan Bali’yi tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddiasıyla 2 yıl 10 aya kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Konya’da Serdar Özgün, beş çocuğunun annesi olan dini nikahlı eşi Güler Gül’ü katletti.

‘Cin çıkartma’ adı altında, evli olduğu Özge Nur Tekin’i öldüren Selçuk Tekin hakim karşısında “Eşimin sırtına, kalçasına ve baldır kısmına 100 kere oklava ile dua okuyarak vurdum,” dedi.

Mersin’de cansız bedeni ormanlık alanda bulunan işitme engelli Edanur Candan’ın birlikte olduğu erkek Mehmet Can Yılmaz tarafından katledildiği ortaya çıktı.

Metroda kadınlara saldıran Emrah Yılmaz “Ben ve ailem zor duruma düşürüldük” dedi.

Duygu Delen’in ölümüne ilişkin davada savcı sanık Mehmet K.’nın “zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismar” suçundan beraatini; “hakaret”, “konutta yağma” ve “çocuğu kasten öldürme” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.