Oyuncu Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla’ya yönelik olarak hakaret, tehdit ve kasten yaralama suçlarından yargılandığı davanın ilk duruşmasında, sanık Ahmet Kural savunmasında, ahlak ve inanç kalkanın arkasına gizlenmeye çabaladı, avukatı Ahmet Kurutluoğlu ise Sıla’nın kafası ve böbreklerinin tekmelenmesi sonucu idrarından kan geldiğini söylemesi üzerine “regl olmuş olabilir misiniz” diye sordu.

Edirne’de hamile bir kadını kocası S. Z. bıçakladı.

Oyuncu Johnny Depp boşandığı Amber Heard’e kendisinden dayak yediğini ileri sürerek itibarını zedelediği gerekçesiyle 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Aydın’da bir okulun velisi Orhan İ. bir diğer veli Dilek Atalay’ı silahla öldürdü.

Trabzon’da öldürülen Alena Topaloğlu’nun katilinin Erdal P. olduğu ortaya çıktı.

Google, Suudi Arabistan’da kadınların erkekler tarafından takip edilmesine hizmet eden Absher isimli uygulamayı Play Store’dan kaldırmayı reddetti.

Dünya Ekonomik Forumu’nun açıklamasına göre kadın erkek eşitsizliğinin gerçekçi biçimde ortadan kalkması için 202 yıl gerekiyor.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi iş cinayetleri verilerini açıkladı ve kadınların çoğunlukla istatistiklere dahi girmediğini belirtti.

Begüm, tatil için geldiği İstanbul’da arkadaşının akrabası tarafından cinsel saldırıya uğradı, 5 yıl hapis cezası aldı ve tanıkların ifade değiştirmesiyle serbest bırakıldı.

İstanbul’da Kezban Ercan ve kızı Ayşe Solmaz evlerine giren kişiler tarafından öldürüldü, sokağa dökülen komşular idam istedi.

ODTÜ’de Türkiye’deki üniversitelerde LGBTİ+’lara yönelik ayrımcılığı ortaya koyan bir araştırma yayınladı.

İzmir’de Salim Aydın kendisinden ayrılan Ayyuş Çetin’i öldürdü.

İstanbul’da bir kişi havlamasından rahatsız olduğu için bir köpeği başından vurdu.

Çocukları tacizden koruma amaçlı faaliyet gösteren bir derneğin başkanı olan Erhan N., 8 yaşındaki çocuğuna istismardan tutuklandı.

Adana’da H. G. sevgili olma teklifini reddeden H. K.’nın bacağına şırıngayla sıvı enjekte etti.

Mersin’de Şehadet Bilinci etkinliğine götürülen ilkokul ve ortaokul öğrencileri yemekten zehirlendi.

Genel-İş Sendikası’nın açıkladığı Kadın Emeği Raporu’na göre işsizlik sigortasına başvuran kadın sayısı yüzde 57 arttı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, kadınların maruz kaldığı cinsiyetçilik ve tacizlere yer verilen ‘Gazeteci Kadınlara Yönelik Cinsiyet Ayrımcılığı ve Şiddet Araştırması’ raporunu açıkladı.

İstanbul’da Arzu Özkan evinde öldürüldü, 16 yaşındaki oğlu şüpheli olarak gözaltına alındı.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Doğu ve Güneydoğu Avrupa’da kadınların maruz kaldıkları şiddet boyutlarını açıkladığı raporunu paylaştı.

ABD Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın savaş pilotu ABD Senatörü Martha McSally, ordudaki görevi sırasında üst düzey bir subay tarafından tecavüze uğradığını açıkladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.