Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı verilere göre başvuran 4851 milletvekili adayı içerisinde kadın/erkek oranı 996/3855 yani adayların yüzde 20.5’i kadınlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’yla birleştirileceğini söyledi.

6 yaşındaki torununa cinsel istismardan tutuklanan 72 yaşındaki Mehmet Ali B. için mahkeme “şüpheden sanık yararlanır” diyerek beraat kararı verdi.

Samsun’da 83 yaşında bir kadın, “dilenmediği” gerekçesiyle oğlu ve gelini tarafından hastanelik edildi.

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisini veren yasaya karşı çıktığı için “yasadışı örgütsel eylemlere katıldığı” gerekçe gösterilen Anadolu Üniversitesi öğrencisine “öğrenci yurdundan süresiz çıkarma” cezası verildi.

Adana’da polisin pasaport kontrolü sonrası sınır dışı edileceklerini bildirdiği iki İranlı gencin ülkelerine geri gönderilmeleri durumunda, yaşam tarzlarından ötürü, birinin kolunun kesileceği diğerinin ise idam edileceğini anlatmaları gündem oldu.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Güney Kore ziyaretinde bir konuşmasında kitap vermek üzere sahneye davet ettiği iki kadını “kitap karşılığında öpücük” diyerek öptü.

Kocaeli’de karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden bir kız çocuğunun ifadesine başvuruldu, çocuk 20 kişi tarafından cinsel istismara uğradığını söyledi.

Kırşehir’de broşür dağıtan CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Necla Yenidünya saldırıya uğradı.

Nevşehir’de uzman çavuş V. K., kendisinden boşanmak isteyen eşi E.K.’yı öldürdü.

Oyuncu Talat Bulut’un tacizine uğradığını beyan eden kostüm asistanı Özge Şimşek’in ardından oyuncu Hande Ataizi kendisinin de Talat Bulut tarafından cinsel tacize maruz kaldığını açıkladı.

2013 yılında Kadıköy’de bir eyleme katılan bir kadın, polisin kendisini gözaltına aldığı sırada çıplak aramaya maruz kaldığını ifade ederek şikayetçi oldu, AYM Adalet Bakanlığı’ndan konu hakkında görüş istedi, bakanlık ise raporunda kadında bu olayın “utanma hissine yol açıp açmadığı”nı irdeledi.

İzmir’de iki kadın öldürüldü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.