Muğla’da beş gün kendisinden haber alınamayan Pınar Gültekin’in cesedi bulundu, katil eski sevgilisi Cemal Metin Avcı. Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu cinayeti evlilik dışı ilişkiye ve Atatürk’e bağladı. Türkiye’nin dört bir yanında kadınlar eylem yaptı, İzmir’de 12 kadını polis darp ederek gözaltına aldı.

Tansu Çiller’in oğlu Mert Çiller karısı Zeynep Çiller’in darp etti.

ABD’de Cumhuriyetçi kongre üyesi Ted Yoho, Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez’e cinsiyetçi hakaret ve sözlü saldırıda bulundu. Özür dilerken ise “Benim karım ve kızlarım var” dedi.

Eşcinsel bir karakterin yer aldığı Şimdiki Aklım Olsaydı dizisi Netflix’in RTÜK ile görüşmesi sonucu çekime bir gün kala iptal edildi.

Antalya’da A. V. D. isimli erkek bir çocuğu darp ederek cinsel istismarda bulundu.

Van’da Muhammed K. karısı F. K.’yı bıçaklayarak ağır yaraladı.

Yapılan araştırmalara göre İstanbul Sözleşmesi’nin ne olduğunu Türkiye’nin yüzde 84.2’si bilmiyor, “sözleşmeden çıkılmalıdır” diyenler arasında “boğazların güvenliği” gerekçesini ifade edenler de bulunuyor.

Ankara’da Özcan Şahin karısı Sevtap Şahin’i öldürdü, hakkında şiddet yüzünden 60’a yakın şikayet olduğu ortaya çıktı.

Muğla’da sevgilisi Zeynep Şenpınar’ı öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında düzenlenen iddianameye göre katil eve gelen 112 görevlilerine ilk müdahaleyi yaptırmamış ancak kendisi hakkında polisler “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan şikayetçi olmamış.

İstanbul’da Tarık K. kendisinden boşanan Rüya K.’ya sistematik olarak şiddet uyguladı, Rüya K. defalarca şikayetçi oldu ama Tarık K. hâlâ serbest.

Adalet Bakanlığı verilerine göre 2019’da kadınların yaptığı 41 bin 383 koruma kararı başvurusu reddedildi.

Diyarbakır’da Mücella Demir evinde silahla vurularak öldürüldü.

Ankara’da bir lise öğrencisinin iki kez hamile kaldıktan sonra bulunduğu yerdeki birçok erkeğin cinsel istismarına maruz kaldığı, okulun olayları örttüğü, öğrenciye destek olan bir öğretmeni ise görevden uzaklaştırdığı ortaya çıktı.

Antalya’da Berk Karan annesi Seher Fak’ı öldürdü.

Erzurum’da Volkan B. Kübra T.’yi sokakta darp etti, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Antep’de radyocu Nuri Ö. stüdyosunda bir çocuğu taciz etti.

Yargıtay, Ankara’da 13 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan (indirimle) 6 yıl ceza alan Ahmet Ç. için indirim talebinde bulundu.

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’nin açıklamasına göre Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) iki yılda 30 bin kadın kullandı.

Batman’da uzman çavuş M. O. 17 yaşındaki İ. P.’ye cinsel istismarda bulundu ve serbest.

İstanbul’da röntgen teknikeri 6 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulundu ve 22 yıl hapse çarptırıldı.

İstanbul Pangaltı Namlı Market çalışanı Azmi Ateş bir trans kadına saldırdı ve onu ölümle tehdit etti.

İstanbul’da Ünal Özcan karısı Sonbahar Özcan’ı öldürdü, ifadesinde daha önce de şiddet uyguladığını ailenin barıştırdığını söyledi.

Meksika Kamu Güvenliği Bakanlığı Sekreterliği’nin raporuna göre 2020’nin ilk altı ayında 489 kadın öldürüldü.

Bodrum’da Tuğçe Çelik sosyal medyada Nurettin Şeyhmusoğlu’nun kendisini tehdit ve taciz ettiğini açıklaması üzerine kişi tutuklandı.

Ağrı’da Kazım Altınmakas kardeşi Sinan Altınmakas tarafından tecavüze uğrayan Fatma Altınmakas’ı öldürdü. Malazgirt Sulh Ceza Hakimliği, Sinan Altınmakas hakkındaki tutuklama talebini reddetti. Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Fatma Altınmakas’a dair pek çok habere erişim engeli getirtti.Türkçe bilmeyen Altınmakas’ın ifadesinde Kürtçe tercüman bulundurulmadığı için darp edildiğini anlatamadığı ancak sağlık kontrolü için götürüldüğü Adli Tıp’ta şiddetin belirlendiği ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.