Donald Trump’ın 1990’lı yıllarda kendisine tecavüz ettiğini açıkladıktan sonra çok fazla tehdit alan köşe yazarı E. Jean Carroll, uyurken yanında dolu bir silah bulundurduğunu söyledi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, ‘İstanbul Sözleşmesi adı verilen ucube, adeta aile yapımızı çökertmek için kaleme alınmıştır’ diyerek sözleşmenin ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’nun feshedilmesini istedi. AKP’li kadınlar sözleşmede sorun olmadığını, uygulama hatalarının ise çözülebileceğini savundular.

Donald Trump Demokrat Kongre üyesi kadınların “hükümetleri tam bir felaket olan” ülkelerden geldiklerini, geldikleri ülkelere dönmelerini söyledi. Tweet üzerine tartışmalar devam ederken, Trump’ın yaptığı bir konuşma sırasında destekçileri arasında ‘onu geri gönder’ sloganları yükseldi.

İsrail Eğitim Bakanı Rafi Peretz ‘eşcinsellikten caydırma terapisini’ desteklediğini söyledi. Yüzlerce kişi, Peretz’in istifası talebiyle sokağa döküldü.

İzmir’in Kiraz ilçesinde Erol Kaymak, zihinsel engelli S.Ş.’ye cinsel saldırıda bulundu. Olay, genç kadının rahatsızlanması üzerine gittiği hastanede 6 aylık hamile olduğu fark edilince ortaya çıktı.

Kayseri’de Beşir Değerli, yolda karşılaştığı 6 aylık hamile eşi Göksel Değerli ve yanındaki Afgan uyruklu arkadaşı Mohammed Fakiri’ye tabancayla kurşun yağdırdı. Fakiri hayatını kaybetti, Göksel Değerli ağır yaralandı.

Kilis’te öğretmenlik yapan Mehmet Kurtoğlu, tartıştığı kızı Çiğdem Kurtoğlu’nu boğarak öldürdü.

Dikili Jandarması Komutanı, bu yıl üçüncüsünün gerçekleşmesi planlanan Kadın Savunma Ağı Kadın Yaz Kampı’nı yasakladı. Kadınların protestosu üzerine yasak kararından geri adım atıldı.

ABD’de Sağlık Bakanlığı, Planlı Ebeveynlik adı verilen program kapsamında, hayati risk ve bazı özel durumlar dışında, istenmeyen gebeliklerde kürtaj tavsiyesinde bulunulmasını engelleyen düzenlemeyi yürürlüğe koydu.

Rusya  Federasyon Konseyi başkanı Valentina Matvienko, “eşcinsel çiftlere çocuk evlat edinme hakkı verilirse insan ırkının sonunun geleceğini” söyledi.

11. Kalkınma Planı’nın 133. maddesinde işsizliğin yükselmesinin nedeni “özellikle kadınların işgücüne katılma oranlarındaki güçlü artış” olarak gösterildi.

İzmir’deki Harmandalı Geri Gönderme Merkezi’nde kalan mülteci kadına güvenlik görevlileri tarafından işkence yapıldı.

Dersim’in Ovacık ilçesinde mayın patlaması sonucunda 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve dört yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşler yaşamını yitirdi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.