Yargı Reformu Stratejisi Belgesi’nin ikinci paketinde daha önce kadınların protestolarıyla engellenen “çocuğun istismarcısıyla evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesi” hükmünün yer alacağı konuşuluyor.

Burdur MAKÜ’de akademisyenlerin cinsel saldırı girişiminin gündeme gelmesinin ardından, YÖK’e farklı üniversitelerden 14 cinsel taciz vakasının iletildiği ve MAKÜ’de M.Ö.T. isimli akademisyenin soruşturma sonucu kamudan çıkarıldığı ortaya çıktı.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (DEF) 2018 Küresel Toplumsal Cinsiyet Uçurumu Raporu’na göre Türkiye, cinsiyet eşitsizliğinde 149 ülke arasında 130’uncu.

İstanbul’da Yusuf D. çocuklarının önünde karısına şiddet uyguladı, oğlu İbrahim mutfaktan aldığı bıçakla babasını öldürdü.

Eskişehir’de Yalçın Özalpay kendisinden boşanan ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkaran Ayşe Tuba Arslan’ı yüzünden ve kafatasından satırla yaraladı.

Ankara’da Başkent Elektrik çalışanı İ.V.Y bir kadına evinin önünde aylarca cinsel tacizde bulundu, emniyet kadının evinin önünde bir bekçi görevlendirdi, bekçi de kadına Facebook’tan taciz mesajları gönderdi.

Ayşe Karaman’ın “şüpheli ölümü” sonrası başlatılan soruşturmada savcılık iddianameyi tamamlayarak Ayşe’nin erkek arkadaşı anestezi uzmanı Özgür T. hakkında tasarlayarak öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet talep etti.

Nijerya’da onlarca çocuk bir Kuran kursunda zincirlenmiş ve işkence edilmiş olarak bulundu.

Bağcılar’daki kaçak Kuran Kursu’nda kurs sorumlusu L.Ö. hakkında çocuğa cinsel istismardan soruşturma başlatıldı.

Savcılık kızına şiddet uygulayan M.A. için de kızı için de ceza talep ettiği bir iddianame düzenledi.

Kendisinden boşanan Ayşe Özkaya’yı sürekli takip eden ve şiddet uygulamaya devam eden kocasına karşı tedbir alınması için Ayşe çağrıda bulunuyor.

İzmir’de bir erkek kız arkadaşını öldürdü, kardeşini ise yaraladı.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kıydığı dini nikahta Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu şahitlik yaptı.

İstanbul’da Dilber Ayçiçek Çeçen henüz bilinmeyen bir sebeple evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Şengül Karaca’yı balkondan atarak öldürmekten yargılanan Hasan Aydın beraat etti.

Selim Şişman 20 yaşındaki karısı Gökcen Şişman’ı öldürdü, hazırlanan iddianame ile Gökcen’in 14 yaşında aile baskısıyla evlendirildiği ve sürekli şiddet gördüğü ortaya çıktı.

Şiddet gördüğü kocasından boşanmak için açtığı dava beş yıldır sonuçlanmayan ve eylem yapmaya başlayan Meryem Karalök, kocasının şikayeti üzerine gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı.

Mersin’de O. G. kendisinden boşanan G.A.’yı pompalı tüfekle ağır yaraladı.

İzmit’te Kerem Tuğral kendisinden boşanan Ayşe Acar’ı öldürdü.

AKP Adana İl Başkanlığı’na aday olan Aydın Binboğa, kızını Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kaydını “lezbiyen olmasından korktuğu için” dondurduğunu buyurdu.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.