8 Haziran Cumartesi günü 150’ye yakın feminist kadın, Gebze’de Flormar işçisi kadınlarla buluşacak. Feminist kadınlar Saat 12.30-15.00 arasında #KadınlarFlormarİşçileriyle etiketiyle sosyal medyada paylaşım yapmaya çağırdılar.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) yer alan Flormar kozmetik firmasında sendikalaşmak istedikleri gerekçesiyle işten çıkarılan 70’i kadın 119 işçi, 15 Mayıs’tan bu yana fabrika önünde direnişteler.

Flormar işçilerinin haklı mücadelelerine her kesimden destek geldi. Kadın grupları da işçilerle buluşmaya gittiler. Sosyal medyada, sokakta, Flormar mağazaları önünde dayanışma ve boykot çağrıları yaptılar.

100’e yakın Kadın ve LGBTİ örgütleri, 96 imzalı bir metin yayımlayarak, işçiler işe geri alınıncaya dek Flormar ve Yves Rocher ürünlerini boykot etme çağrısında bulundular.

9 Haziran Cumartesi günü, feminist kadınlar Flormar direnişine desteğe gidiyorlar. Feministler, saat 13.00’de Petrol İş Gebze Şubesi önünde Flormar’dan atılan kadın işçilerle buluşacaklar.  Birlikte forum yapıldıktan sonra halaylar çekecekler.

Feminist kadınlar, yarın için bir de sosyal medya eylemi çağrısı  yaptılar:

“YARIN 9 Haziran.

Flormar işçileriyle dayanışmaya gidiyoruz…

12.30’da giden, gitmeyen, daha önce gitmiş olan, bulunduğu yerden türlü türlü destek veren herkesi #KadınlarFlormarİşçileriyle etiketiyle paylaşım yapmaya bekliyoruz!”

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.