Feminist Mücadelemizin Geri Dönüşü Yok, Vazgeçmiyoruz!

Dün akşam Antalya’da 9.’sunu düzenlediğimiz Feminist Gece Yürüyüşü’nde polis yasa dışı bir şekilde 39 arkadaşımızı orantısız şiddet kullanarak gözaltına aldı.

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi bizler de 8 Mart’ta Antalya’da tüm coşkumuzla alanlardaydık. Gasp edilen haklarımız için, artan kadın ve nefret cinayetleri için ve hayatın her alanında eşitlik talebini yükseltmek için düzenlediğimiz eylemde, polis alandan çıkmamıza dahi izin vermedi. Oysa biz polis barikatlarını eşitlik talebini yükseltmek için eylem yapan kadınların ve LGBTİ+’ların karşısında değil; tecavüzcü, tacizci, kadın katili erkeklerin karşısında görmek isterdik. Biz polisleri; eylem alanından çıktıktan sonra ara sokaklarda kadınları kovalayıp darp ederken değil, Aleyna Çakır’ı öldürdükten sonra elini kolunu sallayarak gezen Ümitcan Uygun gibi kadın katillerinin peşinde koşarken görmek isterdik.

Dün alanda söyledik, bugün de buradan tekrar edelim; bizler gasp edilen haklarımız için ve hayatımıza sahip çıkmak için tüm renklerimizle ve farklılıklarımızla alanlarda olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Ve tek bir arkadaşımızı bile geride bırakmayacağız. Çünkü feminist mücadelemizin geri dönüşü yok!

Antalya Feminist Gece Yürüyüşü Tertip Komitesi

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.