AKP yıllar sonra erkek şiddeti verilerini açıkladı: 2017 ve 2018’in ilk yedi ayında erkek şiddetine maruz kalan kadınların sayısı 230 bin 226, kadın cinayetlerinin sayısı ise 393. Bu rakam, bianet’in hazırladığı şiddet çetelesinden düşük.

Bartın Devlet Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan H. Ç. kadın personelin soyunma odasına kamera koyduğu için tutuklandı.

Yargıtay evlilikte yatağı ayırmanın kişilik haklarına saldırı olduğunu belirterek manevi tazminat kararı verilebileceğine hükmetti.

ABD’de sosyal medyada kadın düşmanı paylaşımları olan Paul Beierle bir yoga stüdyosuna girerek iki kadını öldürdü, dört kişiyi yaraladı.

Antalya’da Süleyman Taruk eski sevgilisi Zehra Demir’e psikolojik şiddet uyguladı, tehdit etti, Zehra intihar etti ve mahkeme tutukluluğa gerek yok kararı verdi.

Hindistan’da yoğun bakımda tedavi gören 4 yaşındaki bir çocuk toplu tecavüze uğradı.

Ukrayna’da yolsuzluk karşıtı eylemleriyle bilinen aktivist Katerina Handzyuk üç ay önce asit saldırısına uğradı, 11 ameliyat geçirdikten sonra bu hafta hayatını kaybetti.

Şile’de hayvan hırsızları 15 hamile ineği kaçırarak katlettiler.

Sınır Tanımayan Doktorlar’ın (MSF) raporuna göre Kongo’da 2017-2018’de 2 bin 600 kişi cinsel şiddete maruz kaldı.

Çorum’da Ali Bicil karısı Hanife Bicil’i öldürdü, savunmasında “beni tehdit ediyordu” dedi.

Antalya’da bir sınıf öğretmeni 20 öğrenciye cinsel istismardan tutuklandı.

Manisa’da Hamdullah Y. kızından boşanmak isteyen Murat Akgül’ü vurdu.

Sanatçı Neco’ya karısı İdil Erke’ye şiddet uyguladığı için uzaklaştırma kararı verildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.