Antalya’da Onur Duygulu, hamileyken de şiddet uyguladığı ve boşandığı kadını pompalı tüfekle yaraladı ve serbest bırakıldı, adliye çıkışında bir kez daha silahlı saldırıda bulunduktan sonra gözaltına alındı.

Susurluk’ta Fatih Akça, evli olduğu Bilge Akça’yı ve üç yaşındaki oğlu Muhammed Tahir Akça’yı öldürdü.

İstanbul Esenyurt’ta Alpaslan Çay, Kader Gökçe’yi öldürdü.

İran’da Meşhed’de futbol maçı izlemek isteyen kadınlara biber gazı sıktıran Dışişleri Bakanı Hosseyn Amir Abdollahyan, iki gün sonra Taliban’ı kadın haklarına saygılı olmaya çağırdı.

Jinnews Ajansına, kurulduğu 2017 yılından beri 43’üncü kez erişim engeli getirildi, ajans “Kadınların sesi olmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

“İstanbul İşgücü Piyasası: Yapısal Özellikler ve Sorunlar” araştırmasına göre, İstanbul’da son beş yılda 200 bin kadın işgücünden çekildi.

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nin KONDA ile yürüttüğü “Pandemide Evde Bakım ve Zaman Kullanımı” araştırmasına göre, çalışan kadınların günde dokuz saati ev işi ve iş ile geçiyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nın hazırladığı rapora göre, sanat sektöründe kadınların yüzde 52’si cinsiyete dayalı ayrımcılık yaşıyor.

Batman’da Devran Ergün, boşandığı kadını bıçakla yaraladı ve tutuklandı.

Aksaray’da Servet İpek, boşanma aşamasında olduğu kadının anne ve babasını ateşli silahla yaraladı, gözaltına alınıp serbest bırakıldı, savcılığın itirazı üzerine yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Zeytinburnu’nda Hikmet K. isimli erkek, yolda yürüyen kız kardeşini darp etti ve serbest bırakıldı.

Elazığ’da pandemi gerekçesiyle cezaevinden izinli çıkan Fırat A., evli olduğu kadının annesi Zerif Doğan ve kardeşi Gülay Doğan’ı ateşli silahla öldürdü, bir çocuğu ağır yaraladı ve kaçtı.

Bianet’in erkek şiddeti çetelesine göre Mart 2022’de Türkiye’de erkekler 25 kadını öldürdü, en az 51 kadına şiddet uyguladı, en az üç çocuğu öldürdü, en az 12 çocuğu istismar etti, en az beş kadını taciz etti, 93 kadını da seks işçiliğine zorladı.

Aydın Söke’de Nail Sedan, kendisine boşanma davası açan Esma Sedan’ı öldürdü.

Adana Yüreğir’de Ömer Sevinç, boşanma aşamasında olduğu Şükriye Sevinç’i öldürdü.

Aksaray’da Murat Kaplan, annesi Hatice Kaplan ile kardeşi Selahattin Kaplan’ı öldürdü.

ABD’nin Oklahoma eyaletinde kürtajı neredeyse tamamen yasaklayan yasa tasarısı kabul edildi.

Şanlıurfa’da 18 yaşındaki Yasemin El Salih evinde katledilmiş halde bulundu.

Antalya’da Abdullahrezzak Aydın, boşandığı kadın ile eşini kesici aletle yaraladı.

13 yaşında evlendirilip, kendisine 15 yıl boyunca sistematik şiddet uygulayan eşini öldüren Damla Kutulu’nun beraat kararı bozuldu, 15 yıl hapse mahkum edildi.

Erkek şiddeti nedeniyle kaldığı kadın sığınağından altı aylık süre dolunca ayrılmak zorunda kalıp, Pendik’te boş araziye bebeğini bırakan 20 yaşındaki E. S. “neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama” suçundan tutuklandı.

İstanbul’da Mustafa Çelen, boşanma aşamasında olduğu Gözde Çelen’i öldürdü.

Sinop’ta Birol Çaylak, boşandığı Zeynep Gıcık’ı öldürdü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.