Konya’da Ali E. adlı erkek birlikte yaşadığı Ayşenur Böcü’yü öldürdü.

Manisa’da Cemile Karataş oğlu Emrah Karataş tarafından öldürüldü.

Mersin’de İrfan Özer adlı erkek, annesi Muzaffer Özer ile evli olduğu Yasemin Özer’i vurarak öldürdü.

Antalya Muratpaşa ilçesinde Yılmaz Fahrioğlu isimli erkek Zehra Çatal’ı öldürdü.

Kıbrıs’ta kadın arkadaşını darp eden Erhan Yeşilırmak’ın ilk eşine yönelik de defalarca şiddet uyguladığı, boşandıktan sonra da kadını taciz ettiği ortaya çıktı.

Datça Kumluk mevkiinde bulunan İstiridye adlı balık restoranında çalışan üniversiteli kadın işçi işletme sahibi tarafından darp edildi ve işletme sahibi karşı çıkan diğer kadınlara hakaret etti.

İstanbul Bağcılar Yavuzselim Mahallesi Muhtarı İbrahim Arslan, iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

İngiltere’de Londra Metropolitan Polisine yönelik yayımlanan raporda örgüt, ırkçılık, kadın düşmanlığı ve homofobinin hakim olduğu bir erkekler kulübü diye tanımlandı.

Diyarbakır’da 21 Mart’ta Newroz Parkı’nda gerçekleştirilen Newroz’da, bazı kişiler, LGBTİ+’lara sözlü ve fiziki şiddet uyguladı.

Kuir Kıbrıs Derneği ve İnsan Hakları Platformu, 17 Mart Cumartesi günü Mağusa’da yaşanan homofobik saldırıda, bir gencin, askeri kıyafetli bir kişi tarafından lağım suyu dolu kova ile saldırıya uğradığını duyurdu.

Uganda parlamentosu, LGBTİ+ olduğunu söylemeyi on yıl hapisle cezalandıracak yasa tasarısını kabul etti.

Portekiz’de Katolik Kilisesi’ne bağlı kurumlarda çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarına adı karışan Lizbon Patrikhanesi’ndeki dört rahip görevden uzaklaştırıldı.

Zonguldak’ta sekizinci kattaki evin terasından atladığı öne sürülen Ayşe Özgecan Usta’nın ölümüyle ilgili davada tutuksuz yargılanan sanık Bartu Can Akkışla’nın tutuklanması talebi reddedildi.

Cinsel saldırıda bulunduğu İpek Er’i intihara sürükleyerek ölümüne sebep olan Musa Orhan’ın ‘hakaret’ iddiasıyla dava açtığı Farah Zeynep Abdullah para cezasına çarptırıldı.

Kurgucu İlay Arıkan’a asistan olarak çalıştığı dizinin kurgu odasında sarkıntılık yapan kurgu yönetmeni Mertkan Bozkurt, cinsel saldırı suçundan 2 yıl 6 ay, tehdit suçundan 5 ay, hakaret suçundan 2 ay 15 gün hapis cezası aldı.

İran sınırında deport işlemi sırasında sözleşmeli erler tarafından cinsel saldırıya uğrayan mülteci Leyla M. davasının ilk duruşması Van 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Ankara’da yanında çalışan üç çocuğa cinsel istismarda bulunan Regayip Vadi hakkında uygulanan ‘iyi hal’ indirimi istinaf mahkemesi tarafından yerinde bulunarak onaylandı.

Muş’ta yedi yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan S.S.’ye yönelik görülen davada, mahkeme ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak 16 yıl 3 ay cezası verirken, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 6 yıl 3 ay ceza verdi.

Eşini ve kızını bıçaklayan Abdulkadir Ahmadi tahliye edildi.

İstanbul Esenler’de Neriman Kıvrak’ı öldüren Cemal Şen “Erkekliğime laf etti” savunması yaptı, mahkeme sanığa “haksız tahrik” indirimi ile 18 yıl hapis cezası verdi.

Türkiye’de kürtaj yasal olmasına rağmen, 295 hastaneden sadece 10’unda isteğe bağlı kürtaj hizmeti herhangi bir şart gösterilmeden sağlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Wyoming eyaleti valisi Mark Gordon, kürtaj haplarının kullanımını yasakladığını açıkladı.

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde bir grup Cumhuriyetçi kürtaj olan kadınların idam edilmeleri için yasa tasarısı sundu.

TÜİK 2022 yılı ‘İstatistiklerle Kadın’ verisine göre ev işlerinin genellikle kadınlar tarafından üstlenildiği sonucuna ulaşıldı.

6284 sayılı kanun için “kırmızı çizgimizdir” diyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin “tehdit edildiğini” söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “İki milyon baba bu kanun yüzünden evden uzaklaştırıldı. Bir kısmı cinnet geçirdi; geldi eşini, çocuklarını öldürdü. Belki öldürmeyecekti,” diyerek 6284 sayılı kanunu hedef aldı.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.