Serkan Çiftçi, eski nişanlısı Merve Nimet Ş.’nin başka biriyle nişanlandığını öğrenince evlerini basarak, Merve Nimet Ş.’yi, annesini, babasını ve yeni nişanlısını tabancayla vurarak yaraladı. Serkan Çiftçi’nin ağabeyi olay yerine gelirken iki kişiyi öldürdü.

“Dayı” filminin setinde çalışan Yağmur Çağlan, görüntü yönetmeni Mehmet Türksoy Gölebeyi’nin tacizine uğradı, Gölebeyi hakkında Tarsus Polis Merkez Amirliği’ne başvurarak şikayetçi oldu.

beIN Sports kanalı spikeri Melih Şendil “Kadınlar futbolda olmamalı, futbol ataerkil bir oyun” dedi.

İtalya’da jinekologların yüzde 70’i vicdani ret hakkından faydalanarak kürtaj yapmayı reddediyor.

Polonya’da polis 48 LGBTİ aktivisti gözaltına aldı.

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili, “Yaşadığımız laik dünyada karşı çıkmanın pek bir anlamı ve izahı yok” dedi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “Bu lanet sözleşme kan dökülecek gizli tuzaklarla dolu” dedi.

Ordu’da Soner Durgun tartıştığı sevgilisi Merve Yeşiltaş’ı ve kendisini benzin dökerek yaktı, Merve Yeşiltaş hayatını kaybetti.

Ekrem K., kendisinden boşanmak isteyen Necla K.’nin boğazına bıçak dayadı, Necla K. kızının müdahalesiyle ölümden kurtuldu.

Hatay vali yardımcısı Tolga Polat annesi ve kardeşini tabancayla öldürdü.

Gazeteci Melis Alphan tatil fotoğrafını paylaşması üzerine erkeklerden cinsiyetçi hakaret ve şiddet tehdidi içeren mesajlar aldı.

Hüseyin S., kendisinden boşanmak isteyen Müjgan S.’yi defalarca ölümle tehdit etti, son olarak da çocuklarını kaçırdı.

Polis, Ankara Kadın Platformu’nun İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yapmak istediği basın açıklamasına müdahale etti, çok sayıda kadın gözaltına alındı. Kadınlar ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Musa Şaşmaz, şehre taşınmak isteyen karısı Emsal Şaşmaz’ı tabancayla vurdu.

Antep’te Duygu D. kendisine şiddet uygulayan eski erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın “balkonundan düşerek” hayatını kaybetti. Kaplan daha önce Zeynep Berna’ya arabasıyla çarparak öldürmüş, ama serbest bırakılmıştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aileerkil bir millet olduğumuzu bildirirken İstanbul Sözleşmesi’nin yerine “kendi metinlerimizi” yazma zamanının geldiğini söyledi, sözleşmeden çekilme ihtimalini gündemde tuttu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “İnsanların tek başına yaşamaları gibi bir anlayışın geliştirilmesi aileyle ilgili yaşadığımız sıkıntıların önemli kaynaklarındandır”, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Sapkın birliktelikler ve nikahsız ilişkilerle oluşturulan gayrimeşru yapılar geleneksel ailenin yerine ‘yeni aile formları’ olarak ikame ediliyor” buyurdu.

İstanbul’da Emre Etyemez trafikte bir kadına saldırdı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.