Hakkında cinsel saldırı davası görülen, FBI’ın üzerine hazırladığı rapor tartışmalı bulunan ve Donald Trump’ın en son kadınlarla alay ederek kendisine açık desteğini sürdürdüğü Yüksek Mahkeme adayı Brett Kavanaugh’un üyeliğini protesto etmek için yüzlerce insan Temyiz Mahkemesi önünde biraraya geldi, çoğu kadın 302 kişi gözaltına alındı.

İran’da kendisine şiddet uygulayan kocasını öldüren Zeynep Sekaavand tüm protestolara rağmen idam edildi.

Okul bahçesinde öpüşen yaşları 13 ve 16 yaşında olan iki çocuktan 16 yaşında olanı basit cinsel istismar suçundan 4.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya’da ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından ısrarlı takip ile taciz edilen 19 yaşındaki bir kadın intihar etti.

Aydın’da Mehmet Emin Kızıltaş karısı Cemile Kızıltaş’ı öldürdü.

Kırgızistan’da kadınların özgürlüğü hakkında şarkı yapan Zere Asilbek ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Öldürülen Iraklı fotomodel Tare Fares’in ardından Şeyma Kasım da ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Kırklareli’nde Abdülkadir Y. oğlu Abdülvahap Y. ile birlikte kızı Tuğba ve sevgilisi Caner Atlı’nın evini silahla bastı, iki kişiyi de öldürdü.

Adana’da Mor Dayanışma Platformu’nun ihbarı üzerine son anda 14 yaşındaki bir çocuğun 23 yaşındaki biri ile evlenmesi engellendi.

İstanbul’da sevgilisini döven ve tepki gösteren insanların üzerine araba sürerek yaralanmalarına sebep olan Sertaç Göçmen’in 2017’de iki kişiyi yaraladığı ve serbest bırakıldığı, bu olay üzerine hakim ve savcı olan anne babasının kararname ile görev yerlerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

Ankara’da 3 yıldır üvey babası tarafından cinsel istismara maruz kalan 13 yaşındaki bir kız çocuğunun açtığı davada mücadeleler sonucu üvey baba Y.S.’ye 25 yıl ceza çıktı ancak cezanın ardından anne ve üvey baba barıştı ve kız çocuğu 25 yıla mahkum edilmiş üvey baba ile aynı evde yaşamaya başladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.